Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Tahta kurusu ilaçlama Tahta kuruları özellikle evlerde en çok karşılaşılan ve en çok şikayet edilen haşerelerin başında gelir. Zira küçük yapıları nedeniyle çıplak gözle doğrudan fark etmek oldukça zordur. Sadece bu bile başlı başına geleneksel önlemleri yetersiz bırakır.

Parazit bir canlı olan tahta kuruları, hayatta kalabilmek için memelilerin ve kuşların kanına gereksinim duyar. Işıktan hoşlanmadıkları için gündüz ışığın ulaşmadığı, karanlık bölgelerde saklanır. Bu nedenle gün ışığı varken onları araştırmanıza rağmen görmemeniz, olmadığını kesinlikle göstermez.

Tahta kurusu ilaçlama Tahta kuruları özellikle evlerde en çok karşılaşılan ve en çok şikayet edilen haşerelerin başında gelir. Zira küçük yapıları nedeniyle çıplak gözle doğrudan fark etmek oldukça zordur. Sadece bu bile başlı başına geleneksel önlemleri yetersiz bırakır.

Parazit bir canlı olan tahta kuruları, hayatta kalabilmek için memelilerin ve kuşların kanına gereksinim duyar. Işıktan hoşlanmadıkları için gündüz ışığın ulaşmadığı, karanlık bölgelerde saklanır. Bu nedenle gün ışığı varken onları araştırmanıza rağmen görmemeniz, olmadığını kesinlikle göstermez.

Tahta Kuruları Neden Ortaya Çıkar?

Günümüzde en yaygın yanlış inançlardan biri, haşerelerin kirli, temiz olmayan evlerde ortaya çıktıkları yönündedir. Ancak bu durum kesinlikle doğru değildir. Düzenli olarak temizlik yapılan bir evde bile haşereler görülebilir.

Bu durum tahta kuruları için de geçerlidir. Düzenli temizlik yaptığınızı söylüyor ancak yine de bunlardan kurtulamıyorsanız, bilmeniz gereken ilk şey her ilacın her böceğe karşı etkili olmamasıdır. Dolayısıyla profesyonel çözümler almanız şarttır.

Tahta kuruları genellikle farklı bir ortamdan eve taşınır. Özellikle seyahat ve konaklama gibi durumlarda bu sıklıkla görülür. Kıyafet, çanta ve bavullar ile yeni yaşam alanına ulaşabilmekte, burada hızlı şekilde çoğalabilmektedir.

Tahta kurusu yuvası nasıl bulunur bu bakımdan özellikle çatlak, delik, yarık mevcut olan mobilyalarda sıklıkla görülebilir. Siz bir seyahat yapmasanız bile evinize gelen bir misafir ile size taşınması da mümkündür.

Yakın zamanda sizde misafir gelmemişse bile komşulardan bile bu canlılar bulaşabilir. Çok küçük yapıları olduğu için kapıların açık olmasına gereksinim duymadan komşunuzdan hareketle sizi de ziyaret edebilir.

Dolayısıyla yaşam alanınızda ya da iş yerinizde bu canlılar varsa temizlikten dolayı endişe etmenize ve utanmanıza gerek yoktur. Fark edilebileceği üzere bir eve girmeleri için birden fazla yol vardır. Ancak nasıl girerlerse girsinler, tahta kurusu nasıl yok edilir için çözümler de vardır.

Tahta Kurusu Nasıl Anlaşılır?

İlaçlama hizmeti almanız için ilk olarak bu soruna sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. Her ne kadar tahta kuruları çok küçük olduğu için çok detaylı bir gözlem gerektirse de tahta kurusu yuvası nasıl bulunur için bazı belirtiler de vardır;

  1. Sabah kalktığınızda özellikle boyun, bacak, kol gibi vücudun belli yerlerinin kaşınması, belli bir sırayı takip eden kızarıklıkların olması
  2. İzlerin belirli bir bölgede yoğunluk göstermesi
  3. Vücudunuzun farklı yerlerinde tahta kurusu ısırığı izlerinin görülmesi
  4. Yatak çarşafı üzerinde küçük kan damlalarının görülmesi

Her ne kadar bulmanız zor olsa da nereye bakacağınızı biliyorsanız, onları keşfetmeniz daha kolaydır. Bu bakımdan şu yerlere özellikle dikkat edilmelidir;

  1. Tahta kuruları ışığı sevmez. Bu nedenle gerek saklandıkları gerekse yumurtalarını bıraktıkları yer ışıktan uzak, ışık almayan bir yerdir.
  2. Tahta kurularının temel besin kaynağı insanlardır. Bu nedenle başta yatak odanız olmak üzere yattığınız yerlerde ışık almayan yerlerin kontrol edilmesi önerilir.
  3. Yatak başının arkası, çarşafın dikiş ve kat yerleri, yorgan ve döşek içi kontrol edilmelidir.
  4. Priz içi, döşeme arası, dolap arkası, eski mobilya içi, loş ve nemli depolar-garajlar, duvarda bulunan çatlak, oyuk ve yarıklar tahta kurusu yuvası olmaya uygundur.

Bu gibi belirtiler varsa ya da sadece bir tanesini bile görmüşseniz acele etmeniz gerekir. Zira bu canlılar kısa sürede nüfuslarını 1-2 katına çıkaracak şekilde üreyebilir. Bu sebeple birini öldürseniz de bu kesin çözüm bulduğunuz anlamına gelmez.

Yavaş hareket etmek bunların kısa sürede çoğalmasına, böylece yaşam alanında bulunan herkese özellikle geceleri gideceği anlamına gelir. Bu sebeple ilaçlama hizmetleri büyük bir önem taşımaktadır.

Burada bilmeniz gereken bir nokta beslenme sıklıklarıdır. Bu canlılar çok küçük olsa da oldukça dayanıklıdır. Dolayısıyla aç kalmışsa ancak hiç besinleri yoksa bile 2 seneye kadar hayatta kalabilir. Tahta kurusu ne kadar aç kalabilir bu özelliği nedeniyle kısa sürede bir istilaya neden olabilir.

Tahta Kuruları ile Nasıl Mücadele Edilebilir?

Tahta kuruları çok küçük canlılardır. Bu sebeple yuvasını bulsanız dahi siz gerekli önlemi alıp öldürene kadar çoğu kaçacak, farklı yerlere dağılacaktır. Zira ışığı sevmemeleri tehlikeli bir durumda kaçmayacaklarını göstermez.

Bu nedenle geleneksel yöntemler, bunun için yeterli değildir. Tahta kurusu nasıl yok edilir için kurumsal bir firma ve profesyonel ekipler tarafından kokulu böcek ilaçlama yapmalıdır. Kokusuz yöntemler, bu haşerelere çözüm sunmaz.

Kokulu ilaçlamada özel bir kimyasal madde kullanılmakta olup böylece böceklerin ortadan kalkması hedeflenir. İlaçlama, alana göre 4-5 saat sürebilmekte olup işlemler sırasında ev/iş yeri sahibi uzaklaştırılır. Özel maske takılması da mümkün olabilir. Ancak ilaçlama tamamlanınca, 6 saat kadar ortama girilmez.

Keskin bir kokusu olması sebebiyle, tahta kuruları da dahil en zorlu böceklere dahi çözüm sunar. Bu açıdan neredeyse her haşereye karşı etkili yapısı vardır. İlaçlama ardından ortamdan uzaklaşılmalı, gerekli süre geçtikten sonra ek olarak kapı-pencereler 2-3 saat açık tutulmalıdır.

Ardından da ortam ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Tahta kurusu nasıl yok edilir için gerekli tüm bilgiler, temizliğin nasıl yapılacağı ekipler tarafından aktarılmaktadır. Böylece en iyi sonuçlara, kısa süre zarfında ulaşmak mümkündür. Uygulama yaklaşık olarak 90 gün etkiye sahiptir.

Firmamız profesyonel ekipler ve kaliteli ilaçlar kullanarak verdiği bu hizmette, en iyi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olur. Tahta kuruları için iletişime geçerseniz, ayrıntılı bilgi almanız mümkündür.

Tahta Kurusu İlaçlama Fiyatları

Tahta kurusunu ne öldürür? Bunun için ilaçlama kısa sürede en verimli sonuçları almanızı sağlar. Böylece yavruları ve yumurtaları da dahil kökten çözüm bulunabilir. Bu hizmetlerde fiyatlandırma sabit olmayıp hizmet sunulan alana göre değişir.

Zira alanın büyük olması kullanılan malzeme oranını da orantılı olarak etkiler. Bu sebeple konu hakkında iletişim kurulduktan sonra ilk olarak ekipler ekspertiz hizmeti vermekte, alanı görmektedir. Böylece nerelerin ilaçlanacağı görülebilmekte, böylece gerekli malzeme hemen anlaşılabilmektedir.

Fiyat da bu şekilde belirlenerek kişilerle paylaşılır. Müşteri memnuniyeti politikasıyla kurumsal şekilde hareket eden firmamız, size en uygun fiyatlar ile tahta kurularından kalıcı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp