Tuzla Böcek İlaçlama

Tuzla Böcek İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Böcek ilaçlama için en çok tercih edilen ilaç türleri kokusuz ilaçlardır. Kokusuz ilaçlama yöntemi uygulanılan mekânlarda içerideki insanların veya hayvanların dışarı çıkmasına gerek yoktur. Tuzla böcek ilaçlama uygulamasında kullanılmakta olan tüm ilaçlar sağlık bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından insan sağlığı için onaylı ilaçlardır.

Kokusuz ilaçlama yöntemi dışında Tuzla böcek ilaçlama uygulamasında bazı yöntemler kullanılmaktadır. Bunlar şöyledir;

  • Kokusuz İlaçlama Yöntemleri
  • Kokulu İlaçlama Yöntemleri
  • Sıvı İlaçlama Yöntemleri
  • Jel İlaçlama Yöntemleri
  • Fare İstasyonu ve Düzenekleri Kurma Yöntemleri
  • ULV Yani Püskürtme İlaç Yöntemleri

Sadece haşere gurubuna etki etmekte olan bu ilaçlar su içerisine hazırlanarak buharlama ve sisleme yöntemleri kullanılarak uygulanmaktadır. Kokusuz ilaçlama uygulaması sırasında yapılacak ilaçlama yapılacak olan mekândaki tüm camların kapalı olması gerekmektedir. Kokusuz ilaçlar diğer solunduğunda insan sağlığına zarar vermeseler de gıdalar ile kesinlikle temas etmemelidir.

İlaçlamaya gelen kişiden mutlaka ilaçlama hakkında bilgi alınmak ve evcil hayvanınız varsa hayvana zarar verip vermeyeceği konusunda bilgilendirme talep etmelisiniz. Ancak kokusuz ilaçlar her haşere grubu için aynı öldürücü etkide bulunmamaktadır. İlaç çeşidi ne olursa olsun uygulanacak ilaçlar mutlaka bir ziraat mühendisi tarafından kontrol edilmelidir.

Eğer ilaçlama sırasında günlük olarak kullanılan tabak, çatal, kaşık gibi materyallere ilaç temas ettiyse kullanılmadan önce mutlaka yıkanmalıdır. Kokusuz ilaçlama sıvının etrafa püskürtülmesi metodu ile uygulanmaktadır ve isminin aksine en etkili ilaçlama yöntemlerinden birisidir.

Tuzla Ev Böcek İlaçlama

Böcek istilalarından en çok etkilenen mekânlar şüphesiz ki evlerimizdir. Tuzla ev böcek ilaçlama hizmeti sayesinde evinizde yer alan bütün böcek istilalarından kolayca kurtulmanız mümkündür. yaşam alanımız olan evlerin hijyenine ve temizliğine çok dikkat etmeliyiz ve olası böcek istilalarına karşı düzenli olarak her yıl bahar döneminde ilaçlatmamız gerekmektedir.

Böcek İlaçlama İçin En Uygun Mevsim Hangisi?

Böcek ilaçlama için en uygun mevsim hangisi? Diye araştırıyor ve bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız; Öncelikle böcek ilaçlama hizmeti almadan önce hangi böcek türünün sorun yarattığı bilinmeli ve bu böcek türüne uygun bir plan ve yöntem belirlenmelidir. Sizi rahatsız eden ve kurtulmak istediğiniz böcek hakkında bilgi sahibi olmak böcek ilaçlamasının ne zaman en verimli şekilde yapılabileceğinin bilinmesi için çok önemlidir. Böcek türünün kış uykusu dönemleri, üreme zamanları, nelerden etkilendiği gibi pek çok hususun yanıtı alındıktan sonra en doğru ve en etkili şekilde böcek ilaçlama işlemleri bu bilgilerin ışığında doğru zaman bulunarak gerçekleşebilmektedir. Yani kısaca böcek ilaçlama için en uygun mevsim hangisi? Sorusunun ilk yanıtı, ilaçlama yapılacak olan böcek türünün en hazırlıksız yakalanacağı ve ilaçlamanın en etkili olacağı dönemdir.

Böcek ilaçlama için en uygun mevsim hangisidir? Sorusuna verebileceğimiz bir diğer yanıt ise özellikle ülkemizde böceklerin en çok meydana çıktığı mevsimin yaz mevsimi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çoğu türün görülme sıklığı sıcaklarla birlikte oldukça artmakta ve kişileri huzursuz etmektedir. Bu yüzden yaz mevsimine girmeden hemen önce veya yaz döneminde böceklerin en sık görüldüğü zamanlarda yaşam alanınızı ilaçlatarak böceklerden kurtulabilirsiniz.

Genel olarak ülkemizde yaz aylarında çok daha fazla böcek istilası görülse de kış aylarında da bazı böcek türleri etkili olabilmekte ve insanları huzursuz edebilmektedir. Yani kısaca net bir mevsim söylemek bu durumda yanlış olacaktır. Böcek ilaçlama hizmetlerinin etkili olabilmesi için mevsimden çok böcek türlerinin özellikleri önem arz etmektedir. Yaşam döngüsü birbirinden farklı çok fazla çeşitte böcek türü bulunduğu için bunların hepsinin sorunlarını da tek bir mevsimde çözmek mümkün olmamaktadır. En doğru karar böcek türüne göre en etkili ilaçların belirlenip üreme dönemlerinden önce müdahale edilmesi olacaktır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp