Akfırat Böcek İlaçlama

Akfırat Böcek İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Akfırat Böcek İlaçlama, Birçoğumuzun korkulu rüyası olan böcek istilası genellikle sık sık başımıza gelebilen 1 durum olmaktadır. Aynı zamanda yemek yediğimiz yerlerin hijyenik olmasına da oldukça önem vermekteyiz. Bu bağlamda sürekli olarak yemek yediğimiz kafe ve restoranların böcek istilasına uğraması bizi oldukça rahatsız edecektir. Aynı zamanda bu durum cafe ve Restaurant işletme sahiplerinin de işine olumsuz etkileyebileceği için onları mutsuz etmektedir. Bu nedenle böcek istilası olsun veya olmasın mutlaka cafe ve Restaurant böcek ilaçlama işleme gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Akfırat Böcek İlaçlama, Birçoğumuzun korkulu rüyası olan böcek istilası genellikle sık sık başımıza gelebilen 1 durum olmaktadır. Aynı zamanda yemek yediğimiz yerlerin hijyenik olmasına da oldukça önem vermekteyiz. Bu bağlamda sürekli olarak yemek yediğimiz kafe ve restoranların böcek istilasına uğraması bizi oldukça rahatsız edecektir. Aynı zamanda bu durum cafe ve Restaurant işletme sahiplerinin de işine olumsuz etkileyebileceği için onları mutsuz etmektedir. Bu nedenle böcek istilası olsun veya olmasın mutlaka cafe ve Restaurant böcek ilaçlama işleme gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü insan sağlığını tehlikeye sokan böceklerin bulunduğu yerler de yemek yapılması ve bunların insanlara sunulması da insan sağlığını aynı ölçüde tehlikeye atmaktadır. Bu durum ise Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından insanlık suçu kabul edilmesi nedeniyle hijyen koşullarına önem vermeyen tüm gıda işletmeleri sınırsız süreyle kapatılmakta ve işletme sahiplerinin ruhsatları kalıcı olarak iptal edilmektedir.

Özellikle İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan Akfırat bölgesi turistik bir alan olması nedeniyle birçok kafe ve restoran bulunmaktadır. Bu nedenle hem bu bölgenin çok sık ağaçlık olması hem de işletmelerin gıda üzerine olması nedeniyle düzenli olarak Akfırat böcek ilaçlama hizmeti sunan firmalardan hizmet almaları gerekmektedir.

Akfırat böcek ilaçlama firmaları müşterilerine istedikleri zaman diliminde hizmet sunmakta, haftanın 7 günü 24 saati boyunca hizmet sağlamakta. Aynı zamanda son teknoloji ürünleri ve Dünya Sağlık Örgütü ile Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı insan sağlığına zararı bulunmayan ilaçları kullanarak böcek problemini ortadan kaldırmaktadırlar.

Cafe ve Restaurant böcek ilaçlama hizmeti

cafe ve restoranların gıda işletmeleri olması nedeniyle aylık periyotlarda sürekli olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmekte ve herhangi 1 böcek durumu görülmesi halinde hemen ilaçlanması söylenmektedir. Cafe ve restoranlarda böcek görülmesi aslında işletme sahiplerinin de hiç hoşuna giden 1 durum olmamaktadır. Çünkü burada görülebilen her böcek bir müşteri kaybına yol açmakta ve işletmenin müşteri kapasitesini düşürmektedir.

Cafe ve Restaurant böcek ilaçlama hizmeti sırasında dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • ilaçlama sırasında kullanılması düşünülen teknolojinin ve bu teknolojiyle üretilmiş olan ürünlerin çevreye veya hedeflenen canlı dışındaki diğer canlılara olumsuz etkisinin bulunmaması.
  • uygulanacak ilacın cinsinin ve formülünün iklim ve çevre şartlarına uyumlu olması.
  • ilaçlama sırasında kullanılacak böcek ilaçlama tekniğinin daha önce denenmiş ve sonuçlarının belgelenmiş olması.
  • kullanılacak ürünlerin insanlar ve çevre üzerinde toksit risk bulundurmaması.
  • uygulanacak yöntemlerin bölge içerisinde yaşayan kişilerin alışkanlıklarına ve doğal yaşam biçimlerine uyumlu olması.
  • İlaçlama yapacak ekibin alanında uzman ve profesyonel olması,

Gibi daha birçok ilaçlama için önemli olmaktadır. Bu unsurlara dikkat edildiği takdirde kısa sürede böcek istilasından kurtulabilir aynı zamanda işletmenizin prestijini de koruyabilirsiniz.

Akfırat Ev İlaçlama Hizmeti Sunan Firmalar

İstanbul Tuzla’da bulunan Akfırat bölgesi genellikle ormanlık bir alana yakın olması nedeniyle bu civarda bulunan evler sürekli olarak böcek istilası altında kalmaktadırlar. Bu durum ise bölge halkının sağlığını ciddi oranda tehdit ettiği gibi aynı zamanda bu bölgede yaşayan hayvanların da sağlığını olumsuz etkilemektedir.

Bu nedenle Akfırat ev ilaçlama hizmeti sunan firmalar sayesinde istediğiniz böcek ilaçlama hizmetini profesyonel bir şekilde alabilir aynı zamanda da evinizde bulunan zararlı haşere ve böcek türlerini kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Özellikle küçük bebeklerin yaşadığı evlerde böcekler oldukça tehlikeli hatta bazen ölümcül dahi olabilmektedirler. Çünkü bazı böcekler zehirli olmakta ve bebeklerin bağışıklık sistemi tam anlamıyla gelişmediği için yetişkin insanlara göre onları çok daha olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Evlerde bulunan böceklerin tehlikeli olmasının bir diğer nedeni ise haşerelerin yumurtlayarak çoğalmaları ve her yumurtadan yüzlerce hatta binlerce yavru çıkması olmaktadır. Eğer evinizde bulunan bir böcek herhangi bir noktaya yuva yaparsa ve siz bunu fark etmezseniz daha sonra binlerce böcek evinizin içine yayılacaktır.

Bu nedenle ev ilaçlama hizmeti alarak evlerinizde olası bir böcek istilasını önleyebilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. İlaçlama yöntemleri içerisinde 3 farklı yöntem bulunmakta ve bu yöntemler kokulu, kokusuz ve jel ilaçlama olmaktadır.

Bu yöntemler içerisinde özellikle evlerde böcek ilaçlama yapılırken kokusuz ilaçlama tercih edilmektedir. Bunun nedeni evde birçok hedef canlı dışında canlı yaşadığı için bunların hayatlarını tehlikeye atmaktır.

Ancak bazı haşereler ne yazık ki kokusuz ilaçlama yöntemiyle öldürülen demektedirler. Bu nedenle de kokulu ilaçlama yöntemi tercih edilmektedir evinizin içerisinde kokulu ilaçlama uygulaması yapıldığı takdirde ilaçlama yapan ekibin önerdiği süre boyunca evin içerisinde bulunmamanız ve ilaçlama sırasında da evin dışarısında yer almanız gerekmektedir. Aynı zamanda genellikle ilaçlama yapan ekip evin içerisindeki hava akışını sağlayacak camları açık bırakarak evden çıkmaktadırlar. Daha sonra evin içerisinde yeniden girebilmeniz için evin tamamen havalanmış olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Jel ilaçlama ise oldukça basit bir yöntem olmakla birlikte aynı zamanda insanlar üzerinde hiçbir etkiye sebep olmaması nedeniyle evin terk edilmesine gerek yoktur sadece hamam böcekleri üzerinde etki gösteren jel ilaçlama diğer böcek türleri üzerinde de etkili olmadığı için yeniden ilaçlama yaptırmanızda sebep olabilir. Bu nedenle de genellikle kişiler çok büyük böcek istilası altında kalmadıkları sürece ilk olarak kokusuz ilaçlama yöntemini tercih etmektedirler.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp