Acıbadem Böcek İlaçlama

Acıbadem Böcek İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Acıbadem böcek ilaçlama, Böcekler oldukça küçük olmalarına nedeniyle çoğu zaman evlerimize ve iş yerlerimize geçebilmektedirler. Bu durum ise canımızı sıkmakta ve bir an önce evimizi ve ofisimizi temizle etmek istemekteyiz.

Acıbadem böcek ilaçlama, Böcekler oldukça küçük olmalarına nedeniyle çoğu zaman evlerimize ve iş yerlerimize geçebilmektedirler. Bu durum ise canımızı sıkmakta ve bir an önce evimizi ve ofisimizi temizle etmek istemekteyiz.

Yaşam alanlarımızı istila eden haşereleri ve kemirgenleri sağlığımıza zarar vermeden ilaçlama yöntemleri ve çeşitleri ile ilaçlı atarak kolayca kurtulabiliriz. Acıbadem böcek ilaçlama hizmete sunan ofisler sayesinde bu bölgede bulunan tüm ev, iş yeri, okul, hastane ve devlet binası tüm binalar insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar ile ilaçlanarak böceklerden arındırılır.

Böcek İlaçlamada Ne Tür İlaçlar Kullanılır?

Böcek ilaçlama işlemi sırasında kullanılan ilaçlar sıvı formda olup su ile karıştırılarak uzman ekipler ve ekipmanlar tarafından püskürterek sıvı ilaçlama yapılmaktadır. Bu ilaçlamada kullanılan ilaçlar kokusuz aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. Aksi halde insan sağlığına büyük oranda olumsuz etki sağlayacak ve zehirlenmelere yol açacaktır. Sıvı böcek ilaçları kendi içerisinde kokulu ve kokusuz olarak 2 farklı gruba ayrılmaktadır.

Kokusuz Sıvı İlaçlar Nelerdir?

Kokusuz sıvı ilaç kullanımı yaparken etraftaki hiçbir canlının odayı terk etmesine gerek yoktur. Çünkü insan sağlığına tehlikeli değil ve aynı zamanda kokusuz olmasıyla da rahatsız edici değildir. Evinize kokusuz sıvı ilaçlama yaptırdığınız zaman bu işlemin yapılması sırasında dahi günlük rutin işlerinize devam edebilirsiniz.

Ancak uygulama sonrasındaki 48 saat boyunca evin temizlenmemesi gerekmektedir. Aksi halde kullanılan ilaç etkisini yitirecek ve hiçbir işe yaramayacaktır. Kokusuz sıvı ilaçların kullanıldığı böcek türleri şöyledir;

 • Kara sinekler,
 • Sivri sinekler,
 • Hamam böceği,
 • Kalorifer böceği,
 • Karınca,
 • Çıyan,
 • Akrep,
 • Güve,
 • Kertenkele.

Kokulu Sıvı İlaçlar Nelerdir?

Kokulu ilaçlar insan sağlığına ve diğer canlıların salığına olumsuz etki etmesi nedeniyle ilaçlamadan sonra 1 ila 4 saat kadar ilaçlanan mekânın boş olması gerekmektedir. Bu süreden sonra ise ortamın yarım saat kadar havalandırılması gerekmektedir. Kokusuz sıvı ilaçların kullanıldığı böcek türleri şöyledir;

 • Bit,
 • Tahtakurusu,
 • Pire,

Sağlık İşletmelerinde İlaçlama Hizmetleri

Sağlık işletmelerinde ilaçlama hizmetleri sunan tüm ilaçlama firmaları özellikle hastanelerde sürekli olarak hastalara müdahale edilmesi gerektiği için ortamın steril ve temiz olmasını sağlamaktadır. Sağlık hizmeti sunan işletmelerde giriş ve çıkışların sürekli olarak hasta bulundurulması ve bu hastaların beklerken bu ortamlarda uzun süre zaman geçirmesi halinde orada bulunan haşere, böcek veya kemirgen gibi canlılar hastalara bulaşıp daha da hasta olmalarına neden olabilmektedir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp