Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Hamam böceği ilaçlama Hamam böcekleri hem evlerde hem de iş yerlerine en sık görülen haşere türlerinin başında gelir. Özellikle hijyen ve temizlik kurallarına dikkat edilmiyorsa, kısa süre içinde sayılarında bir artış rahatlıkla gözlemlenebilir.

Ancak hamam böceklerinin görülmesi için şart olarak hijyen kurallarına uyum gösterilmemesi bulunmaz. Temizlik düzenli olarak yapılsa bile aniden ortaya çıkmaları mümkündür. Özellikle hızlı bir şekilde çoğalmaları sebebiyle ciddi problemler meydana gelir.

Hamam böceği ilaçlama Hamam böcekleri hem evlerde hem de iş yerlerine en sık görülen haşere türlerinin başında gelir. Özellikle hijyen ve temizlik kurallarına dikkat edilmiyorsa, kısa süre içinde sayılarında bir artış rahatlıkla gözlemlenebilir.

Ancak hamam böceklerinin görülmesi için şart olarak hijyen kurallarına uyum gösterilmemesi bulunmaz. Temizlik düzenli olarak yapılsa bile aniden ortaya çıkmaları mümkündür. Özellikle hızlı bir şekilde çoğalmaları sebebiyle ciddi problemler meydana gelir.

Hamam Böceklerinin Zararları Nelerdir?

Hamam böcekleri birçok kişi tarafından zararsız görülür. Ancak bir evde ya da iş yerinde hamam böceği bulunması sağlığı tehdit eder. Zira Amerikan hamam böcekleri veba, cüzzam, dizanteri, ishal gibi hastalıkları bulaştırabilir.

Alman hamam böcekleri ise tifo ve astım gibi hastalıklara maruz kalmayı yükseltir. Bu nedenle ciddi problemler söz konusudur. Bu gibi sağlık sorunlarının yaşanmaması için ilaçlama ile çözüm bulunması gerekir.

Ayrıca hamam böceği sorunu zararlı mikroorganizmaların da artmasına neden olur. Bu nedenle insanlar için birçok tehlike sunar. Her ne kadar bilinmese de bu canlılar hem etçil hem de otçuldur. Bu nedenle kişileri ısırma olanakları da vardır.

Hamam böceği insanı ısırırsa ne olur ciddi sağlık sorunlarına da sebep olabilir. Bu nedenle evinizde veya iş yerinizde bu sorunu yaşıyorsanız, iletişime geçerek çözüm almanız önemlidir. Firmamız uygun fiyata en iyi çözümleri size teklif etmektedir.

Hamam Böcekleri Neden Yaşam Alanına Girer?

Hamam böceği her ortamda en büyük problemler arasındadır. Zira hiç görülmeyen bir yerde bile aniden ortaya çıkma olasılığı her zaman vardır. Üstelik bu önemsenmezse, kısa süre içinde bir istila halini alabilmektedir.

Hamam böceği nasıl yok edilir diyenler, ilk olarak bu canlıların neden yaşam alanına girdiğini bilmelidir. Her ne kadar temiz eve girmedikleri düşünülse de aslında bununla bir ilgisi yoktur. Her gün temizlik yapsanız da eviniz yine hamam böceği yuvası olabilir.

Bunun bir nedeni, evinizin içinde, kapınızın önünde ya da yaşam alanınızın yakınlarında çöplerin birikmesidir. Bu durum onları çekecek, böylece yaşam alanının veya iş yerinin içine girmesine neden olacaktır.

Bunun yanı sıra adından da tahmin edilebileceği üzere bu canlı türleri sıcak yerleri oldukça sever. Evler de bu bakımdan büyük bir odak noktası olabilir. Özellikle buzdolabı arkaları ya da ocak altları bu açıdan en önemli noktalardır.

Ayrıca özellikle akşamdan kalan yemekler ve bulaşıklar, hamam böcekleri için bir merkez oluşturabilir. Dolayısıyla gece kalktığınızda ya da sabah baktığınızda burada hamam böceği görmeniz olasıdır.

Banyo ve tuvalet gibi ortamlarda bulunan çatlaklarda üremeleri de oldukça kolaydır. Ayrıca baca, şömine gibi yerlerden de girebilirler. Hamam böceklerine kesin çözüm nedir diyorsanız, ilk olarak bunlar bilinmeli ve uygun adımlar atılmalıdır.

Örnek olarak çöplerin bırakılmaması, akşamdan yemeklerin mutlaka temiz bir şekilde yıkanması, çatlaklara dikkat edilmesi önemlidir.

Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir?

Hamam böcekleri oldukça inatçı ve zorlayıcı haşerelerdir. Bu sebeple çok dikkat etseniz bile yaşam alanlarında görülebilir. Her ne kadar atmak ya da öldürmek çözüm gibi görülse de aslında değildir. Zira genellikle yuva yaptıkları ve hızlı şekilde çözüldükleri için ciddi problemler meydana getirir.

Ayrıca yüzeysel ilaçlama da sadece birkaç tanesine çözüm sunacağı için sayılarını azaltmaktan öte yine gidemez. Dolayısıyla onlara karşı mücadele ederken yuvayı komple hedef almak gerekir.

Jel İlaçlama

Hamam böceği ilacı olarak kullanılan bu madde aslında onlar için özel hazırlanan ve hamam böceklerinin lezzetli bulduğu bir besindir. Bu sebeple aslında zehir olduğunu fark etmeden tüketerek yer ve ardından yuvasına geri döner. Böylece sıklıkla yuvada tükettiği zehirden dolayı ölür.

Hamam böcekleri, ölen hamam böceğinden besleneceği için bu durum söz konusu zehrin onlara da bulaşmasına neden olur. Böylece yuvada komple, toptan bir çözüm sağlanır. Böylece kökten, verimli çözümler elde edilebilir.

İlaçlama yapılmadan önce ortam incelenmekte ve tüm hamam böceği yuvaları tespit edilmektedir. Ardından da jel ilaçlar buna göre uygulanmaktadır. Zira bir tanesi bile atlanırsa kısa süre sonra problem yeniden kendini gösterecektir. Hamam böceği ilacı yöntemlerinden olan jel ilaçlama bu nedenle dikkatli bir şekilde profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama günümüzde en çok kullanılan haşere karşıtı yöntemler arasındadır. Bu yöntem ile beraber,

 1. Kakalak böceği,
 2. Amerikan hamam böceği,
 3. Sivrisinek,
 4. Kalorifer böceği,
 5. Alman hamam böceği,
 6. Güve,
 7. Karaböcek,
 8. Oryantal hamam böceği,
 9. Hamam böceği,
 10. Gümüş böceği,
 11. Karınca,
 12. Sinek,
 13. Örümcek gibi haşerelere çözüm bulunur.

Bu yöntemde insanlar, bulundukları ortamı terk etmek zorunda değildir. İnsan sağlığını kötü etkilememekte olup ilaç özel bir biçimde hazırlanır. İlaçlama öncesinde ortam keşfedilerek önemli noktalar bir rapor halinde sunulmakta, ardından gerekli bilgilendirmeler yapılarak işlemlere geçilmektedir.

Hamam böceği ilacı olarak bu yöntemde ilk olarak sırt pompası içine su ve ilaç eklenerek karıştırılmaktadır. Sırt pompası ile çalışan bu sistem kapı ve pencerenin kapatılmadan ilaçlama yapılmasına izin verir.

Kokulu Böcek İlaçlama

Eğer yaşam alanınızda veya iş yerinizde hamam böceği sorunu çekiyorsanız, bir diğer çözüm de kokulu yöntemdir. Bunun için kişilerin evine ya da iş yerine 6 saat kadar girmemesi gerekir. Zira koku insan sağlığına da zarar verebilir. Konu hakkında tüm bilgilendirme, firma tarafından gerçekleştirilir.

İlaçlama alanının büyüklüğüne göre 4-5 saat süren bu işlem profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilirse daha iyi çözümlere sahiptir. Neredeyse tüm böcek türleri için etkilidir. Keskin kokusu nedeniyle zor böcek türlerine karşı da oldukça etkilidir.

Eğer hamam böceği ilacı olarak bu yöntem seçilirse öncesinde ve sonrasında ne yapılması gerektiğine dair bilgiler firma ve ekipler tarafından aktarılacaktır. Alanında uzman olarak çalışan firmamız, tüm bu yöntemleri size teklif etmektedir. Eğer iletişime geçerseniz hamam böceği sorunlarınızı kısa sürede çözebilirsiniz.

Hamam Böcekleri İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?

Hamam böceği görülen her ev ve iş yeri doğal olarak endişelenir ve bunun çözümünü arar. Profesyonel yardım alınmadığı müddetçe kalıcı çözümler bulunamaz. Zira bu canlılar yuva yapmışsa kısa sürede nüfuslarını 1-2 katına çıkarabilir. Böylece adeta bir istila oluşur.

Bu çerçevede ilaçlama farklı şekillerde yapılabilir. Her ortamın sorunu olsa da yapısı ve ihtiyacı farklılık gösterir. Dolayısıyla her iş yeri ve ev için aynı yöntem en iyi sonucu sunmayabilir. Eğer hamam böceği sorunu yaşıyorsanız iletişime geçerek bu sorunu aktarmak ve adresi iletmek en doğrusudur.

Böylece gelen ekipler hem ayrıntılı bir inceleme yapabilir hem de en iyi tekniği size tavsiye edebilir. Bu sayede kalıcı ve daha iyi çözümlere ulaşmanız mümkündür.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp