Fare İlaçlama

Fare İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Fare ilaçlama ile kemirgen sorunlarınıza kısa sürede verimli sonuçlar bulabilirisiniz. Fareler oldukça hareketli oldukları için geleneksel yöntemler ile yakalamak oldukça zordur. Bunun yanı sıra birden fazla fare varsa, fare büyük bir yapıdaysa neredeyse imkansız hale gelir.

Bu gibi durumlarda özel ilaçlama firmalarından yardım almak kısa sürede en iyi sonuçları almanıza yardımcı olur. Fareler her evde ve iş yerinde en büyük sorunlardan birini oluşturur. Zira memeli hayvanlar grubuna girseler de bir grup fare kısa sürede yüksek oranda üreyebilir.

Fare ilaçlama ile kemirgen sorunlarınıza kısa sürede verimli sonuçlar bulabilirisiniz. Fareler oldukça hareketli oldukları için geleneksel yöntemler ile yakalamak oldukça zordur. Bunun yanı sıra birden fazla fare varsa, fare büyük bir yapıdaysa neredeyse imkansız hale gelir.

Bu gibi durumlarda özel ilaçlama firmalarından yardım almak kısa sürede en iyi sonuçları almanıza yardımcı olur. Fareler her evde ve iş yerinde en büyük sorunlardan birini oluşturur. Zira memeli hayvanlar grubuna girseler de bir grup fare kısa sürede yüksek oranda üreyebilir.

Fare Varlığı Nasıl Anlaşılır?

Fare ilaçlama hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, ilk olarak evinizde ya da iş yerinizde farenin varlığından emin olmanız gerekir. Zira gündüz ve etrafta insan varken varlıklarını anlamak imkansızdır. Ancak bazı etmenlere dikkat ederek daha kolay farkına varabilirsiniz;

 1. Evde ya da iş yerinde temizliğe rağmen kötü kokuların gitmemesi
 2. Fare pisliği ve idrarı ile karşılaşılması
 3. Mobilyaların, kabloların, kapı kenarlarının ve kıyafetlerin kemirilmeye başlanması
 4. Küçük tepecikleri andıran kir, yağ ve idrar topaklarının oluşması
 5. Fare seslerinin ya da küçük tıkırtıların gelmesi
 6. Duvarda yağ izlerinin olması

Eğer bu gibi maddeler sizin için geçerliyse, iş yerinde ve evde fare ilaçlama için firma ile iletişime geçerek bir randevu alabilirsiniz. Farelerin olup olmadığını görmek için özellikle buzdolabı arkası, asma tavan, çatı katı, döşeme tahtalarının altı, havalandırma dolabı gibi yerleri de kontrol etmeniz önerilir.

Zira bu gibi alanlar, farelerin en çok yuva yaptığı yerler arasındadır. Fareler tek değil bir istila şeklinde de görülebilir. Özellikle bu gibi durumlarda kalıcı kokular yer alabilir.

Bu nedenle evde fare ilaçlama hem fareleri hem de onlardan kaynaklanan kötü kokulara bir çözüm bulmanızı sağlar. Firmamız alanında profesyonel ve eğitimli ekipleri ve kurumsal tecrübesi sayesinde, sorunlarınıza kalıcı çözümler sunmaktadır. Eğer irtibat kurarsanız, detaylı bilgi edinmeniz mümkündür.

Fare ile Mücadelede Ne Yapılmalı?

Fareler ile mücadele etmek oldukça zordur. Zira bir kere ortama gelmişse ve yavrulama yapmışsa kısa sürede çoğalacaktır. Yavrular hızlı büyüdüğü için kısa sürede ciddi sorunlara neden olur. Farelerin bünyeleri dirençli olduğu için normal böcek ilaçlarına karşı oldukça dirençlidir.

Ev faresi nasıl yok edilir diyorsanız, bilmeniz gereken bazı konular da vardır. Ana hatlarıyla ilgili maddeler şu şekildedir;

 1. İlk olarak farelerin olası tüm beslenme yerleri belirlenmeli, bunlar ortadan kaldırılmalıdır. İçecek ve gıda maddeleri açık kalmamalıdır.
 2. Çöp kovalarının kapakları kapalı olmalıdır.
 3. Lavabo, mutfak tezgahı, mutfak zemini temiz olmalı ve farelerin olası giriş yerleri kapatılmalıdır.
 4. Boru, gaz hatları ve kurutucu deliklerindeki açıklar kapatılmalıdır.
 5. Bir delik küçük olsa bile fareler buradan geçebilir. Özellikle büyük bir fareyse kemirerek burasını genişletebilir. Dolayısıyla küçük bir delik de kapatılmalıdır.

Bunlar fare ile mücadelede oldukça önemlidir. Yapışkan bantlar ve kapanlar kullanılabilecek olsa da bunlar onları hala canlıyken yakalamak üzerine kuruludur. Bu nedenle ev/iş yeri sahiplerinin doğrudan kendisi onu öldürmelidir.

Zira onu kapandan/banttan alarak atmaya çalışmak, kurtulmasına neden olacaktır. Fareler hızlı hareket ettiği için kısa sürede ortadan kaybolacak, bu nedenle her şeyin tekrar başlamasına neden olacaktır.

Bunun yanı sıra fareyi el ile atmaya çalışmak onlar tarafından ısırılmaya da doğal olarak sebep verebilir. Bu da beraberinde ciddi sağlık sorunlarını getirebilir. Böylece özellikle küçük çocuklar için ciddi sorunlar oluşturur.

Bu sebeple evde fare ilaçlama kısa sürede en iyi çözümleri sunar. Böylece istila bile kısa sürede hepsinden kurtulabilir, ortamın hijyenini tekrar sağlayabilirsiniz.

Fare İlaçlamadan Sonra Ne Yapılmalı?

Fare ilaçlama tamamlanınca, ev/iş yeri sahipleri onların olası giriş yerlerini tespit etmelidir. Bunların bilinmemesi ve önlemlerin alınmaması, yeniden aynı sorunun yaşanmasına neden olacaktır. Bu da büyük sıkıntılara neden verir.

Özellikle tuvalet, mutfak ve banyolarda, boru sistemlerini fareler kemirebilmekte ve buradan evi istila edebilmektedir. Dolayısıyla buralar öncelikle kontrol edilmeli, bir durum fark edilmişse hemen açık kalmayacak şekilde kapatılmalıdır.

Aynı şekilde diğer borular ve olası giriş yeleri de incelenmelidir. Bunların kapatılmaması, sorunun tekrar yaşanmasına sebep olabilir. Lakin düzenli kontrol etmek yine de şarttır. Zira fareler, kemirgenlikleri ile bilinen canlılardır.

Dolayısıyla beton dökülse ya da alçı uygulansa bile bunları kemirmeye başlayacak, böylece bir süre sonra tekrar sorunlara neden olacaktır. Düzenli kontrol ederek sorunu daha erken tespit edebilirisiniz. Böylece üremeden önce en iyi fare ilaçlama şirketi ile iletişime geçmeniz ve kısa sürede gerekli çözümleri almanız mümkündür.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare ilaçlama hizmetlerine ön hazırlık yapmaya gerek yoktur. Yaşam alanları bu nedenle aynı gün içinde kısa sürede ilaçlanabilir. Ancak iş yerleri daha büyük yapıda olduğu için durum göre bu süre uzayabilir.

İlaçlama işlemlerinde yaklaşık 100 metrekarelik bir alana 30 dakikada işlem yapılmaktadır. Genellikle tek bir seans yüksek sonuçlar sunmaktadır. Bu nedenle aynı gün içinde çözüm bulmak mümkündür. Firmamız sektöründe özel içerikli fare ilaçları kullanarak, bu sorunlarınıza kısa sürede çözümler teklif etmektedir. Böylece,

 1. Lağım faresi,
 2. Kör fare,
 3. Tarla faresi,
 4. Su faresi,
 5. Çatı faresi,
 6. Ev faresi,
 7. Orman faresi,
 8. Kanguru faresi gibi türlerin hepsine kesin çözüm bulmanız mümkündür.

Böylece sade tek bir seansta fare sorunlarınıza kökten çözüm bulabilir; tekrar hijyenik bir ortam elde edebilirsiniz.

Fareler İnsanlara Zarar Verir Mi?

Fareler her ortamda görülebilecek canlılar arasındadır. Hijyen kurallarına dikkat edilse bile bir lağım faresi lavabo, tuvalet borusu gibi yerlerden evinize girebilir ve bir mesken edinebilir. Özellikle lağım fareleri büyük dişlere sahip olduğu için duvarları da kemirebilir.

Ayrıca lağım faresi yiyecek bir şey bulamazsa bunun yerine insanlara saldırabilir. Bunun dışında bir fare türünün insana saldırması ve ısırması halinde hantavirüs, hıyarcıklı veba, leptospiroz gibi hastalıklar ortaya çıkabilir.

Ayrıca fareler kısa sürede dolapları, ahşapları, elbiseleri ve daha birçok yeri kemirebilir. Özellikle mobilyalarda ciddi hasarlara neden olabileceği için bunları yenilemek gerekebilir. Bu sorunları yaşamamak istiyorsanız, en iyi fare ilaçlama şirketi olarak firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp