Şantiye İlaçlama

Şantiye İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Şantiye ilaçlama hizmeti, inşaat çalışma alanlarının temizliği için oldukça önemlidir. Böcek, haşere ve kemirgen tarzı canlılar için periyodik ve aksatılmayacak bir şekilde ilaçlama işlemleri yapılması bu böceklerin taşıdıkları bakteri ve mikroplar ile çalışanların sağlık problemleri yaşamasının ve hastalıkların yayılmasının önüne geçecektir. Şantiyeler adeta böcekler için en güzel yerlerden biridir. Şantiyelerde dikkat edilmediği takdirde hızlıca çoğalabilirler ve taşıdıkları mantar, bakteri, mikrop gibi zararlı mikroorganizmaları şantiye içerisinde yayarak insanların hastalanmasına sebebiyet verirler.

Şantiye ilaçlama hizmeti, inşaat çalışma alanlarının temizliği için oldukça önemlidir. Böcek, haşere ve kemirgen tarzı canlılar için periyodik ve aksatılmayacak bir şekilde ilaçlama işlemleri yapılması bu böceklerin taşıdıkları bakteri ve mikroplar ile çalışanların sağlık problemleri yaşamasının ve hastalıkların yayılmasının önüne geçecektir. Şantiyeler adeta böcekler için en güzel yerlerden biridir. Şantiyelerde dikkat edilmediği takdirde hızlıca çoğalabilirler ve taşıdıkları mantar, bakteri, mikrop gibi zararlı mikroorganizmaları şantiye içerisinde yayarak insanların hastalanmasına sebebiyet verirler. Şantiye ilaçlama, hem çalışanların sağlığı için hem de kemirgen tarzı canlıların şantiye içerisinde maddi zararlara yol açmasının önüne geçilebilmesi için oldukça önemlidir. Şantiyelerin düzenli bir şekilde ilaçlanması durumunda tüm bu olumsuzlukların önüne geçilebilmekte ve böceklerin burada barınması engellenebilmektedir.

Şantiye ilaçlama hizmetleri için ilaçlama firmaları ile iletişime geçilerek uygun fiyata gerekli olan desteği almanız mümkündür. İlaçlama firmalarında yer alan uzman ve deneyimli kişiler tarafından böceklerin yerleri tek tek tespit edilerek kalıcı çözümler sağlayacak en doğru yöntem ile şantiye ilaçlama işlemleri yapılmaktadır. Ancak ilaçlama firmalarının kullanmış oldukları ilaçların kesinlikle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlar olması ve insan sağlığına karşı tehlikeli olmaması gereklidir. Belirli bir program ve yöntem dahilinde ve ilaçlama firmalarının garantisi ile bu hizmetten faydalanılmaktadır. Özellikle size garanti sunan ve herhangi bir ters durumda veya başarısız ilaçlamada sizi yarı yolda bırakmayacak bir hizmet sağlayan firmaların tercih edilmesi etkili ve başarılı bir ilaçlama süreci için en önemli konulardan biridir.

Şantiye İlaçlama Nasıl Yapılır?

Şantiye ilaçlama nasıl yapılır? Diye merak ediyorsanız eğer; Genellikle şantiye ilaçlama hizmeti için tüm böcek ve fare türleri için kullanılan ve oldukça etkili bir yöntem olan sıvı ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. İlaçlama firmaları tarafından uzman ve deneyimli ilaçlama ekipleri, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile şantiye ilaçlama hizmeti yapmaktadırlar. Eğer şantiyelerde uçan kanatlı böcek sorunu varsa bu problem için de firmalar ULV yani püskürtme ile ilaçlama yöntemini kullanmaktadırlar.

Şantiyeler için böcek, kemirgen, haşere, sinek tarzı problemlerin hepsi için ilaçlama hizmetleri çeşitli etkili yöntemler ile sonuç üretmekte ve bu sayede şantiyelerde böcek sorunundan kolayca kurtulmak mümkün olmaktadır.

Şantiye İlaçlama Yöntemleri

Şantiye ilaçlama yöntemleri ile şantiyelerde görülen çeşitli böcek türlerinden ilaçlama firmaları sayesinde kurtulmanız mümkündür. İlaçlama firmaları, her böcek türüne ve alana göre en uygun olan ilaçlama yöntemini seçerek uygulamaktadırlar. Özellikle şantiyelerde etkili olan ve sıkça kullanılan ilaçlama yöntemleri şunlardır;

  • Kokusuz İlaçlama Yöntemleri
  • Kokulu İlaçlama Yöntemleri
  • Sıvı İlaçlama Yöntemleri
  • Jel İlaçlama Yöntemleri
  • Fare İstasyonu ve Düzenekleri Kurma Yöntemleri
  • ULV Yani Püskürtme İlaç Yöntemleri

Şantiyede Görülen Haşere Türleri Nelerdir?

Şantiyede görülen haşere türleri nelerdir? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız ve özellikle inşaat alanlarında daha çok var olan böcek türlerini öğrenmek istiyorsanız; Şantiyede görülen haşere türleri; Özellikle çeşitli haşere türleri, tahtakurtları, pireler, kakalaklar, bitler, hamamböcekleri ve lağım fareleridir. Bu böcekler için şantiye ortamı, toz ve kirlerden dolayı oldukça güzeldir. Bu yüzden şantiyelerde sıkça görülen bu türlerden kurtulmak ve sağlık problemlerine sebebiyet vermelerine, huzursuzluk yaratmalarına ve maddi hasara yol açmalarına engel olmak için ilaçlama firmaları ile görüşülüp düzenli periyotlarda ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Şantiye alanlarında yukarıda saydığımız türlerin daha çok görülmesinin nedeni ise özellikle şantiye alanlarının böceklerin yaşamış oldukları alanlarda kurulması ve toprak zeminin kazılması sonucu ile gün yüzüne daha çok çıkmalarıdır. ilaçlama firmaları da bu tür nedenlerden meydana gelen böcek istilalarına çözüm olmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp