Güve Böceği

Güve Böceği İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Güve böceği kumaş, odun ve kürk gibi materyallere dadanan ve çeşitli cinsten böcek ile kurtçuklara verilen ortak bir isimdir. Güve denildiği zaman birçok türü bulunur ve güveneler bu materyalleri kemirirler. Güve nedir konusunda güveler genellikle evlerde yaşamakta olan küçük ve parlak böceklerdir.

Güve böceği kumaş, odun ve kürk gibi materyallere dadanan ve çeşitli cinsten böcek ile kurtçuklara verilen ortak bir isimdir. Güve denildiği zaman birçok türü bulunur ve güveneler bu materyalleri kemirirler. Güve nedir konusunda güveler genellikle evlerde yaşamakta olan küçük ve parlak böceklerdir.

Güve türleri genellikle isimlerini beslenmiş oldukları malzemelere göre alırlar ve evlerde yaşam alanlarında sıklıkla görülen bu güve çeşitlerinin başında elbise güvesi gelmektedir. Tahıl güvesi, halı güvesi, zeytin güvesi, kürk güvesi, un güvesi ile bilinen birçok türü bulunmaktadır. Güve kelebeği ve diğer türlerin yok edilmesi için en etkili yöntem ilaçlama olmaktadır.

Güve Nasıl Yok Edilir?

Güve nasıl yok edilir için öncelikle profesyonel bir ilaçlama firması ile çalışmanız gerekir. Çeşitli güve kovucular, öldürücüler, önleyiciler, gidericiler piyasalarda çeşitli fiyatlarda güve ilacı altında satışa sunulmaktadır. Fakat bunların profesyonel olmayan kişi ve kişilerce kullanılması durumu güvelerden kurtulmanıza sebebiyet vermez. Aksine bu ilaçların bilinçsiz bir şekilde kullanılması, sağlığınıza da ciddi zararlar verebilmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı güve için hangi ilaçlar kullanılır diye araştırmadan önce güve ilaçlaması yapmakta olan, alanında uzman firmalarla iletişime geçmeniz faydalı olacaktır. Bu şekilde güvelerle etkin ve kesin bir şekilde mücadele etme imkânınız bulunur ve güve ilacı dışında ilaçlama şirketi ile çalışmanız kendi başınıza satın aldığınız ilaçlardan daha uygun fiyatlarla gelecektir.

Güve İlaçlama Nasıl Yapılır?

Güve ilaçlaması nasıl yapılır konusunda böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılan ilaçlama yöntemleri ve türlerine göre farklılık gösterir. Kimyasal olan bu ilaçların bilinçsiz bir şekilde kullanılması taraflarınıza zarar verebilmektedir. Güve ilaçlama için genel itibariyle sıvı ilaçlar ve jel ilaçlar kullanılmaktadır. Bu nedenle kendi başınıza ilaç kullanmaktan kaçınarak en uygun ilaçlama yöntemlerini kullanabilirsiniz.

En etkili güve ilacı kullanılarak yapılan ilaçlamalarda güvelere karşı kesin bir zafer kazanmanız sağlanmaktadır. Güveler farklı birçok alanda hayatta kalabilme kabiliyetine sahiptir ve tüm kumaş çeşitleri güveler için oldukça besleyicidirler.

Güveler, kıyafetlere, mobilyaların kumaşlarına zarar verdikleri gibi evlerin tozla dolmasına neden olabilirler. Bu nedenle eğer eviniz güve istilasında kaldıysa kıyafetlerinizin ve mobilyalarınızın ciddi zararlara uğramaması adına güvenlerle mücadele yöntemlerine başvurmanız gerekir. Güve kelebeği ilacı sadece güvelere zarar verir, kesinlikle eşya gibi materyallere zarar vermez.

Güve İstilası Belirtileri

Güveler, evlere veya diğer yaşam alanlarına girdiği zamanlarda ilk adım güveleri evlere çeken etkenleri ortadan kaldırmak gerekir. Evlere giren güvelerin tespit edilmesi için mutfaklardaki erzak dolapları, kilerde bulunan gıdalar incelenebilmektedir. Güveler evlerde bulunan çatlakların içerisinde saklanması gerekir. Eğer güve çeşitleri konusunda istila belirtilerine sahipseniz bu durumda acil olarak ilaçlama hizmeti almanız gerekir.

Evlerin karanlık ve sessiz yerleri incelenerek bu ortamda bulunan güve yumurtası ve larvalar gözle görülebilir. Güveler genellikle gece vakitleri aktif oldukları için gece görülme olasılıkları daha yüksek durumlardan biridir. Bunun dışında giysilerde oluşan delikler yüksek ihtimalle güvelerden kaynaklanmaktadır. Vatkalı güve gibi böcekler, antenliler, kanatlılar fark etmeden ilaçlama yapılabilmektedir.

Güve Neden Olur?

Güve neden olur konusunda güve çeşitleri özellikle bakliyatları saklandığı alanlarda oluşabilmektedirler. Nohut, mercimek, bulgur tarzındaki bakliyatların ağzının açık kalması, güvelerin oluşmasında ve burada saklanmasına, beslenmesine neden olabilmektedir. Özellikle sıcak havayı ve nemi seven güveler bulunduğu ortamlarda can sıkıcı bir hale gelebilirler. Bu nedenle profesyonel şekilde yapılan güve kovucu ile yapılan ilaçlamalarda güveler için etkili bir çözüm sağlanabilmektedir.

Aynı şekilde güve çeşitlerinden olan güve kelebeği nasıl yok edilir konusunda da yine yapılan ilaçlamalar sayesinde büyük oranda güve sorununa çözüm sağlanabilmektedir. Güveler, kelebeklerle karıştırıldığı için yeterince önlem alınamaması bu sorunlar arasındadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp