Kedi Piresi

Kedi Piresi İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Kedi piresi diğer pire türlerinden farklı olarak 1-2 mm uzunluğundadır. Kedi pireleri vücudu sertleşmiş ve sıkıştırılmış gibi görülen koyu kahverengi siyah böceklerdir. Uçmazlar fakat kolay bir şekilde atlayabilirler. Görülmeleri sadece mikroskop ile olur, buna ek olarak yetişkinlerin kafa üzerinde ve yakınında dikenleri bulunur.

Kedi piresi diğer pire türlerinden farklı olarak 1-2 mm uzunluğundadır. Kedi pireleri vücudu sertleşmiş ve sıkıştırılmış gibi görülen koyu kahverengi siyah böceklerdir. Uçmazlar fakat kolay bir şekilde atlayabilirler. Görülmeleri sadece mikroskop ile olur, buna ek olarak yetişkinlerin kafa üzerinde ve yakınında dikenleri bulunur.

Kedi pireleri genellikle evcil hayvanların pireleri gelişimi ve üremesini destekleyen koşullarla itilası başlar. Bu haşereler diğer pire türlerine göre çok fazla sayıda konakçıya sahiptir ve bu geniş potansiyel konakçı yelpazesi önemli bir faktördür. Çünkü evcil hayvanı olmayan ev sahipleri de kedi pireleri konusunda sorun yaşayabilmektedir. Kedi pire ilacı ile yapılan profesyonel ilaçlama avantaj sağlar ve pirelerin kısa sürede yok olmasını sağlar.

Kedi-Piresi.

Kedi piresi eve yayılır mı konusunda hem de evin her noktasında hızlı bir şekilde yayılabilir. Evlerde yaşayan fareler veya diğer rahatsız edici olan zararlılar istila kaynağı olabilir bu nedenle istilacı bir yabani hayvan, bir baca veya bir tarama alanı işgal ettiğinde ev sahipleri için problem olabilir.

Kedi Piresi İnsana Geçer mi?

Kedi piresi insana geçer mi bakıldığı zaman kedilerde sıkça görülen normal pirelerin insana geçmesi söz konusu olamaz fakat kedilerinizde bulunan kum pireleri insana geçerek ısırabilir ve kanını emebilir. Kediler özellikleri ve yapısı nedeniyle tüylü ve besleyici kan içmektedirler bu nedenle kediler pireler için oldukça uygun ve hatta gelişmek için muazzam yerler olarak görmektedir. Bu rahatsız edici küçük haşerelerin varlığından korunmak adına kedi pire bariyeri, kedi pire damlası veya kedi pire spreyi gibi birçok ürünler kullanılabilir.

Kedilerinizi pirelerden koruma adına koyduğunuz ürünler olan geleneksel tozlar, şampuanlar ve çeşitli spreylerden çok daha etkili olarak ilaçlama yapılabilir. Kedi piresi nasıl geçer konusunda profesyonel olarak yapılan ilaçlamalar Sağlık Bakanlığı onaylıdır bu nedenle yaşam alanlarındaki pireler için çözüm sağlanabilir.

Kedi Piresi Evden Nasıl Temizlenir?

Kedi piresi evden nasıl temizlenir için yapılacak ilk şey ilaçlama firmalarından destek alınmasıdır. Pirelere karşı savaş açma konusunda en etkili çözüm evi günde 2-3 kez süpürerek silmenizdir bunun dışında günlük temizlikleri yapmak da pireler için kesin çözüm değildir fakat ilk müdahalelerden olabilir.

Eğer pireler evinizi sarmışsa pireleri yok etmek için profesyonel ilaçlama şirketleri üzerinden yardım almalısınız. Aksi takdirde pirelerden kurtulamama ihtimaliniz olabilir veya daha kötüsü kullanılan ilaçlar küçük dostlarınızın can güvenliğini tehdit edebilmektedir.

İlaçlama sonrasında yapmanız gereken şeyleri şirket görevlilerinden tam olarak öğrenmeniz gerekir. Örnek olarak zeminlerde uygulanan bazı ilaçların, pire yumurtalarından çıkan hayvanları yok edebilmeleri için belirli bir süre sıvı ile temizlenmemesi sadece süpürülmesi gerekir. Sirke ile temizleme kalıcı bir çözüm değildir fakat uygulanabilir.

Yavru Kedi Piresi Nasıl Temizlenir?

Eğer yavru kedileriniz sürekli olarak kaşınıyorsa bu durumda meydana gelebilmektedir. bakıldığı zaman temizlemek için yapılması gereken şeylerden biri bir kap su hazırlamanız ve pireleri tarakla beraber suyun içerisinde taramanızdır. Buna ek olarak veteriner hekimlerden pireyi temizlemek için tavsiye alabilirsiniz. Tabi tüm bu sorunların çözümü için en kesin çözüm hemen eviniz için ilaçlama yaptırmanızdır.

insan saçına geçer mi konusunda bu kedinizde yaşayan pirenin türüne bağlıdır ve eğer evcil hayvanınız varsa ve aşırı bir kaşınma yaşıyorsanız bunun için bit şampuanı kullanabilir ve önlem olarak ilaçlama yapabilirsiniz. Böylece evcil hayvanlar ve sizler için pireler bir sorun olmaktan çıkar.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp