Çıyan

Çıyan İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Çıyan çeşitleri uzun boylu ve hızlı hareket eden zararlı canlılardır. Özellikle çıyan sokması ölümcül bir zarara neden olabilir bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaşan kişilerin acil bir şekilde ilaçlama firmaları ile görüşmesi ve yaşam alanlarında bu tarz sorunlara karşı ilaçlama hizmeti almalılardır. Profesyonel ev ilaçlama sayesinde çıyan türü ve daha birçok böcek tehlikesine karşı ev alanları daha temiz hale getirilmektedir.

Çıyan çeşitleri uzun boylu ve hızlı hareket eden zararlı canlılardır. Özellikle çıyan sokması ölümcül bir zarara neden olabilir bu nedenle bu tarz bir sorunla karşılaşan kişilerin acil bir şekilde ilaçlama firmaları ile görüşmesi ve yaşam alanlarında bu tarz sorunlara karşı ilaçlama hizmeti almalılardır. Profesyonel ev ilaçlama sayesinde çıyan türü ve daha birçok böcek tehlikesine karşı ev alanları daha temiz hale getirilmektedir.

Çıyanlar genellikle bina çevrelerinde görülen ve türleri 4 cm civarında olan kahverengi, turuncu renklerinde bulunan zehirli canlılardır. Zehirli çıyanlardan birçok insan korksa da özellikle ölümcül zehir taşımayan türleri de bulunur. Fakat çıyan sokması veya temas edilmesi bile özellikle alerjik cilt yapısı kişiler için tehlikelidir ve temas etmeleri halinde cilt üzerinde kızarıklıklar meydana getirebilirler.

Çıyanlar Zehirli mi?

Çıyan zehirli mi bakıldığı zaman zehirli türleri sıklıkla görülmektedir ve bir insanı ısırması ölümcül durumlara neden olur. Çıyanlar genellikle dış alanlarda bulunur ve böcek, örümcekleri yiyerek beslenen bir haşeredir. Bu haşere türü çok sık olmasa da fare zehirleyerek yedikleri bile görünmektedir. Rahatsız edici görünümleri dışında insanlar için bir risk oluşturmazlar. Gece aktif olan bu çıyanlar gündüz, taş altlarında ve nemli gölgelik yerlerde dinlenirler.

Herhangi bir haşere ile mücadelede hedefteki haşerenin biyolojik özellikleri ve aynı zamanda davranışlarının bilinme durumu uygun mücadele yönteminin belirlenmesinde çok önemli bir konudur. Çıyan ilaçlamasında etkili iki yöntem bulunur bunlardan biri kokusuz ve kokulu ilaçlama yöntemleridir. En tehlikeli çıyan çeşitleri bakıldığı zaman özellikle en tehlikelileri olarak bilinen kırmızı kafalı çıyan olarak biliniyor.

Evde Çıyan Mücadelesi Nasıl Olur?

Evde çıyan mücadelesi nasıl olur için evlerde görülmesi durumunda acil müdahale gereken bir durumdur. Çıyanlar genellikle düz parçalı gövdeli vahşi eklem bacaklılardır ve oldukça hızlıdır. Özellikle çöpler, dal ve yaprak yığınlarının altında veya banyo ile mutfak kanalizasyonlarından saklanırken bulabilirsiniz. Üstelik geceleri daha aktif olmalarının nedeni de vücutlarındaki nem dengesini korumaktır. Kısaca çıyan görüldüğü zaman sarı çiyan ve diğer tüm türler için temas etmemeye özen göstermeli ve hemen ilaçlama şirketini aramalısınız.

Evde Çıyan Neden Çıkar?

Evde neden çıkar bakıldığında özellikle pencere pervazlarından, kapılardan toprak yolu ile çıkabilmektedir. Eğer bir istila söz konusuysa bu durumda evdeki nemin azaltılması ve giriş yerlerinin dış etkenlere karşı kapatılması gerekir. Binaların temelinde meydana gelen nem ve çatılarda biriken su, sorun yaratabilir ve bir istilasına neden olabilmektedir.

Çıyanlar genellikle çok hızlı hareket eden ve uzun bir vücuda sahip çok sayıda ayaklara sahip eklem bacaklı haşere türü arasında yer almaktadır fakat birçoğunun dişleri küçük olduğundan deriyi geçemez.

Çıyan İlaçlama Nasıl Yapılır?

Çıyan ilaçlama nasıl yapılır konusunda genellikle kokulu sıvı ilaçlarla ilaçlama uygulaması yapılmaktadır ve özellikle çeşitli ilaçlama cihazları veya mekanik ilaçlama pompası vasıtası ile detaylı bir ilaçlama pompası vasıtasıyla haşere sorununun önüne geçilir. Böcek ilaçlama şirketi, uzman kadrosu ile haşere sorunun yerini tespit eder ve fiziki önlemler alındıktan sonraki adamada ilaçlama işlemi başlatılır. Özellikle zemin katlardaki evlerde dışarıdan gelme ihtimaline karşı balkon, pencere ve duvar diplerinin de ilaçlatılması gerekir.

İnsanlar için son derece tehlikeli bir canlı olan çıyanlar, evinizde görülmesi halinde sizlere zarar verebilir. Özellikle evinizin bir köşesinde ürediyse hiç vakit kaybetmeden ilaçlama sektöründe deneyimli ve donanımlı ekip ve ekipmanları ile hizmet verilebilmektedir böylece sorunları kısa süre içerisinde çözülebilir bu nedenle vakit kaybetmeden hemen ulaşın.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp