Otel Böcek İlaçlama

Otel Böcek İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Otel böcek ilaçlama, ilaçlama hizmetleri arasında en önemli olan işlemlerden birisidir. Oteller, şehirlerarası ve uluslararası seyahat eden ziyaretçilerin başlıca tercih ettiği konaklama noktaları arasında yer almaktadır. Bu noktada tüm otellerin hijyenik olması gerekmektedir Periyodik ilaçlama sayesinde otel odaları, lobi kısmı ve bahçeler düzenli olarak ilaçlanmaktadır.

Otel böcek ilaçlama, ilaçlama hizmetleri arasında en önemli olan işlemlerden birisidir. Oteller, şehirlerarası ve uluslararası seyahat eden ziyaretçilerin başlıca tercih ettiği konaklama noktaları arasında yer almaktadır. Bu noktada tüm otellerin hijyenik olması gerekmektedir Periyodik ilaçlama sayesinde otel odaları, lobi kısmı ve bahçeler düzenli olarak ilaçlanmaktadır.

Haşere olarak adlandırılan hamamböceği, karınca, uyuz böceği gibi böceklerin insanlara zarar vermemesi ve insanların bulunduğu ortamdan uzaklaştırılması için düzenli olarak ilaçlamanın yapılması gerekmektedir. Bu noktada otel sahipleri veya otelde bulunan yetkili kişilerin ziyaretler başlamadan önce kapsamlı bir ilaçlama yaptırması tavsiye edilmektedir. Bunun için ilaçlama şirketleri tercih edilmeli ve işin ehline bırakılması tavsiye edilmektedir.

Otel İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Otellerin müşterilere uygun bir hale getirilebilmesi kapsamında otel ilaçlama nasıl yapılır sorusu da merak edilen bir içerik olarak ön plana çıkmaktadır. Bu işlem, kendi evinizin bahçesini veya evinizi ilaçlamaktan çok daha kapsamlıdır ve dikkat gerektirmektedir. Bu nedenle otel ilaçlamada muhakkak ilaçlama şirketlerinden yardım alınması önerilmektedir.

Ekip çalışması halinde gerçekleştirilen otel ilaçlama, otel yetkilisinin ve ilaçlama şirketinin ortak anlaşmasına bağlı olarak yapılmaktadır. İmzalar atıldıktan sonra yılda kaç kez ilaçlama yapılacağı ve hangi cinslere göre ilaçlama yapılması gerektiği konuşulmaktadır. Anlaşma sağlandıktan sonra ilgili firmaya bağlı çalışan ekipler, ilaçlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirecektir.

Oteller Hangi Saatlerde İlaçlanmalıdır?

Oteller hangi saatlerde ilaçlanmalıdır sorusu ise müşteri memnuniyeti ve aynı zamanda ilaçlama işlemi için merak edilen bir konu olarak değerlendirilmektedir. İlaçlama yapılacağı zaman müşterilerin rahatsız edilmemesi, mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir durum olarak ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle ilaçlama yapabilmek için müşterilerin odalarına çekildikleri saatler tercih edilmelidir.

Örneğin gece vakti, otelde ilaçlama yapılması için önerilen saat aralıklarını kapsamaktadır. Belirlenen saat çerçevesinde havuz daireleri, otelde bulunan barlar, mutfak ve yemekhaneler, gösteri noktaları, çamaşırhane gibi noktaların ilaçlanması uygun olacaktır. Otel ilaçlanmasının bu noktalara dikkat edilerek yapılabilmesi için otel sahibinin bu konuyu ilaçlama firması ile paylaşması ve saatlerin önceden belirlenmesi gerekmektedir.

Böcekler Otele Nereden Gelir?

Otellerde yapılan böcek ilaçlaması konusunda böcekler otele nereden gelir sorusu da pek çok kişinin aklında yer edinmiş sorular arasında yer almaktadır. Böceklerin nereden ve ne zaman çıkacakları belli olmamakla birlikte en çok tercih ettikleri giriş noktaları belirlenebilmektedir. Bu giriş noktalarının özenle ilaçlanması durumunda otelde böceklerin olmaması sağlanabilmektedir.

Bireysel odalarda bulunan ağzı açık gıdalar, müşterilerin valizleri, otele getirilen meyve ve sebze kasaları gibi pek çok alan, böceklerin otele girmesini sağlayan noktalar olarak değerlendirilmektedir. Aynı zamanda uçan böcekler olarak adlandırılan sivrisinek, güve ve kara sinekler de açık bırakılan kapı ve pencerelerden kolaylıkla odalara giriş yapabilmektedir. Bu durumun önlenmesi için kaliteli bir ilaçlamanın yapılması gerekmektedir.

Böcekler Otele Müşteri Kaybettirir Mi?

Böcekler otele müşteri kaybettirir mi sorusuna bakıldığı zaman verilebilecek yanıtları tahmin etmek pek de zor değildir. Tatil sezonu geldiğinde insanlar rahatlamak ve aynı zamanda konaklamak amacıyla otelleri tercih etmektedir. Ancak konaklama amacıyla tercih edilen otellerde zaman zaman görülebilen;

  • Kırkayak
  • Alman hamam böceği
  • Kalorifer böceği
  • Çıyan
  • Fındık faresi

Müşterilerin rahatsız olmasına neden olmaktadır. Bu noktada müşterilerin bulundukları otelden çıkış yaparak civarda bulunan diğer seçenekleri tercih ettikleri görülmektedir. Sonuç olarak böceklerin müşteri kaybına yol açabileceği ve bu nedenle tüm otel yetkililerinin böceklere karşı ilaçlamaya önem vermesi gerektiği birçok kaynak üzerinden vurgulanmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp