Site Böcek İlaçlama

Site Böcek İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Site böcek ilaçlama yöntemleri; toplu konutları kemirgen ve haşerelerden arındırmak için kullanılmaktadır. Site tarzı toplu konutlarda zaman zaman böcek, fare gibi hayvanlar yaşam alanı oluşturabiliyor. Site böcek ilaçlama yöntemleriyle onları kolayca yaşam alanlarınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Site böcek ilaçlama yöntemleri; toplu konutları kemirgen ve haşerelerden arındırmak için kullanılmaktadır. Site tarzı toplu konutlarda zaman zaman böcek, fare gibi hayvanlar yaşam alanı oluşturabiliyor. Site böcek ilaçlama yöntemleriyle onları kolayca yaşam alanlarınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Site yaşamının karşılaştığı en büyük sorunlardan birisi böcek istilalarıdır. Site daire içlerinden tutunda otoparkına kadar pek çok alanda böceklere rastlamak mümkündür. Yaşam alanlarını tehdit eden haşere istilalarından kurtulmak için profesyonel ilaçlama hizmetlerinden yararlanılması en iyi yoldur. Site ilaçlama senede bir kez mutlaka yapılması gerekiyor. Düzenli olarak siteye ilaçlama yapıldığı takdirde böceklerin yaşam alanı oluşturması da engellenmiş olur.

Site Böcek İlaçlama Nedir?

insan sağlığını tehdit eden böcek ve haşerelerden kaynaklı virüsler yok edilir. ilaçlama yöntemleri; fare ve kemirgenlerinde yaşam alanı oluşturmasını engellemektedir. Böcek, fare ve kemirgen türleri birçok hastalık taşırlar. Taşımış oldukları hastalıklar farklı yollarla direkt insanlara bulaşmaktadır. Bu nedenle düzenli ilaçlamanın önemi daha çok artmıştır. Böcek ve kemirgen ısırmalarından ya da temaslarından insanlar yaşamından olabiliyor. Tarihte böcek ve kemirgenlerin sebep olduğu ölümlerin örnekleri çoktur. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber böcek ve kemirgenlerden dolayı ölümler hiç yok denecek kadar azdır. İlaçlama yöntemlerinin gelişmesi ve kolaylaşması bu soruna çözüm olmuştur.

ilaçlama firmaları tarafından profesyonel şekilde site içlerine ilaç yapılır. Böcek ilaçlama firmalarının kullandığı ilaçların insan ve çevre sağlığı için tehdit oluşturmaması gerekiyor. İlaçlama yönteminde kullanılan ilaçların hiçbir şekilde insan üzerinde alerjik reaksiyonlara sebep olmaması gerekiyor. O yüzden ilaçlama yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka firmaları çok iyi araştırınız. Özellikle işletmenin geçmişini araştırmak sağlığınızı teminat altına aldığınız anlamına gelmektedir.

Site Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Site ilaçlama işleminden önce sitenin keşif yapılması gerekiyor. Keşfin arkasından hangi ilaçlama yöntemi kullanılacağı belirlenir. Keşif işleminden sonra hemen ilaçlama aşamasına geçilir. İlaçlamanın türüne göre uygulama sonrasında alandan uzaklaşmak gerekebilir. Bazı böcek ilaçlamalarda insanların alandan uzaklaşmasına gerek yoktur. İlaçlama yapan kişiden bu durumla ilgili net bilgi alabilirsiniz.

Site ilaçlama uygulamalarının hem evcil hayvanlara hem de çevredeki başka kedi, köpek gibi canlılara zarar vermeyenlerden olmasına dikkat edilmelidir. İlaçlamada kullanılacak teknik ve ilaç türleri, haşere ve böceklerin türüne göre belirlenir. İstanbul’da faaliyet gösteren firmamızla irtibata geçtiğiniz takdirde böcek ve haşerelere çözüm bulmuş olacaksınız. Firmamız 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.

Site Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Site böcek ilaçlama yöntemleri ile yaşam alanlarınızı sağlıklı ortama dönüştürebilirsiniz. İlaçlama yöntemleri;

  • Haşere ve böceklerin türüne,
  • Sitenin yapısına,
  • Çevresel faktörlere göre belirlenmelidir.

Aynı zamanda ilaçlamanın yapılacağı alanda yaşlı, çocuk ya da alerjik reaksiyon oluşturabilecek kişilerin olup olmadığına da bakılması gerekiyor. Sitenin içerisindeki dükkanlara ilaçlama yapılırken de onun kitlesini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Evcil hayvan ve 0-6 yaş grup çocuklarda ele alınarak ilaçlama yapılmaktadır. Böcek ilaçlama yöntemleri;

  • Kokusuz jel ilaçlama,
  • Kokusuz ilaçlama,
  • Kokulu ilaçlama şeklinde sıralanabilir.

Kokusuz jel ilaçlama yönteminde ilacı yiyen böcek ölür. Diğer böceklerde ölü böcekten beslenerek ölürler. Kokusuz jel ilaçlama yönteminde böceklerin yok edilmesi zincirleme şeklindedir. Evden ayrılmanıza gerek yoktur. Evcil hayvanınıza kesinlikle zarar vermez.

Kokusuz ilaçlama yönteminde; sıvı püskürtme tekniğiyle yapılır. Kokusuz ilaçlama yönteminde alanı terk etmek zorunda değilsiniz. Gün içerisinde size uygun bir zaman zarfında hızlı bir şekilde yapılır.

Kokulu sıvı ilaçlama yöntemi; genellikle böceklerin yoğun yaşadığı yerlerde kullanılmaktadır. Kokulu sıvı ilaçlama, püskürtme tekniğiyle yapılır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp