Fareler Evlere Nasıl Girer?

Fareler Evlere Nasıl Girer - Alo Böcek İlaçlama

Fareler evlere nasıl girer? için bir farenin eve girme ihtimalinin en yüksek olduğu yer olarak kapı ve pencere aralıkları olmaktadır. Özellikle yerle arasında mesafe bulunan, aynı zamanda az kullanımı bulunan, kapılar fare girişi için uygundur. Çok az sayıda ev sahibi, evlerine giren ve saklanan bir farenin nereden girdiği tespit edilebilir çünkü kemirgenler içeriye giriş sağlayan çatlak ve boşlukları bulmada uzmanlardır.

Fareler evlere nasıl girer? için bir farenin eve girme ihtimalinin en yüksek olduğu yer olarak kapı ve pencere aralıkları olmaktadır. Özellikle yerle arasında mesafe bulunan, aynı zamanda az kullanımı bulunan, kapılar fare girişi için uygundur. Çok az sayıda ev sahibi, evlerine giren ve saklanan bir farenin nereden girdiği tespit edilebilir çünkü kemirgenler içeriye giriş sağlayan çatlak ve boşlukları bulmada uzmanlardır.

Ev fareleri ise vücut yapılarını inceltme konusunda oldukça yeteneklidir, böylece yarım santimetre boyutunda bir çatlaktan veya bozuk para büyüklüğünde bir delikten geçebilirler. Fareler içeriye girdikten sonrasında fareler yuvalarını daha ücra, kullanılmayan yerlere yapabilirler ve burada hızlı şekilde çoğalabilirler. Yuvasını dışarı da kurarak, yemek bulmaya evinize gidip gelmesi de muhtemeldir. Fare sorununa kesin çözüm için fare ilaçlamanın yapılması gerekir.

Fareler Evlere Neden Girer?

Fareler evlere neden girer konusunda farelerin evlerin içinde saklanmayı seçmesinin başlıca nedenleri arasında soğuk havalardan kaçmak, avcılardan uzak durmak, içerilerinde kendileri için mevcut olan çeşitli besinleri tüketmek için girebilirler. Bu nedenle farelerin eve girmemesi için gerekli önlemleri almak önemlidir. Fareler, bir evin içine girecek en muhtemel kemirgenlerdir. Fareler bir evde saklandıklarında yuva yapar ve çoğalırlar, aynı zamanda insanların kendilerine sunduğu bol gıdalarla beslenebilirler.

Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Fareler açıkta buldukları gıda maddelerini tüketebilirler ve özellikle kaşar peyniri, çikolata, kaşar peyniri, et, tahıl gibi uzayan farelerin en sevdiği yiyecekler arasındadır. Bunun dışında hiçbir gıda maddesinin açık ve kolay ulaşılabilir yerlerde saklanmaması gerekir. Evde fare olduğu nasıl anlaşılır konusunda aslında belirtileri görmek oldukça basittir. Bunlardan biri fare pisliği ve fare idrarı kolay ayırt edilen belirtilerdir. Evde fare olduğu nasıl anlaşılır konusunda,

  • Pis ve nemli ortamlar içinde yaşamayı tercih eden fareleri kontrol etmek için bodrum, çatı arası, garaj gibi alanlarda fare idrarı, fare pisliği, fare sesi gibi belirtilerle karşılaşma ihtimali daha çoktur.
  • Fare pisliği, 1,5 ila 2 mmm uzunluğunda, siyah renkli ve pirinç tanesi iriliğindedir ve daha çok geceleri olmakla beraber evlerde fare sesi duyuyorsanız evlerde fare var anlamına gelir.
  • Gıda maddeleri dışında kıyafetlerde, mobilya, kapı kenarları ve kablolarda fare kemirmesi, fare ısırması gibi izlerin oluş olmadığına bakabilirsiniz. Eğer bu bölgelerde diş izleri, delik ve kırıntılar varsa evinizde fare olduğundan emin olabilirsiniz.
  • Ev fareleri bazı durumlarda kir, yağ ve idrardan oluşan küçük kir topakları oluşturabilirler. Bu nedenle minik tepecikleri andıran birikintileri kontrol edin, eğer böyle bir durum varsa evlerde fare istilası olma ihtimali yüksektir.
  • Fare Saklandığı Yerden Nasıl Çıkarılır?

    Evlerin davetsiz misafiri olan farelerin yakalanması için öncelikle bir ilaçlama firmalarından yararlanabilirsiniz. Fare saklandığı yerden nasıl çıkarılır için bazı yöntemler bulunmaktadır. Evde fare olduğunu keşfettiyseniz ve tamamen eminseniz öncelikle farelerin çok hızlı hareket ettiğini göz önüne almanız gerekir. Eğer evde farelerle mücadele etmek durumunda kaldıysanız kapanlar, yapışkan bantlar, ilaçlar ve elektrikli haşere kovucular bu süreçte en büyük yardımcılarınız arasındadır.

    Evde fare ile mücadele etmeye çalışıyorsanız fare kapanı, en etkili yöntemler arasındadır. En eski ve hala geçerli olan bu yöntemle klasik fare kapanları kullanılabilir. Farelerin saklandığı yerden çıkarıldığı için fare kapanı içerisine fıstık ezmesi, peynir, çikolata, evcil hayvan mamaları, yulaf gibi besinleri koyabilirsiniz. Fare kapanına koyacağınız bir yem ile fare kapanına çekebilirsiniz ve işinize yarayacak bu yöntemlerle fareleri kolayca çekebileceksiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp