Gemi Tekne Yat İlaçlama

Gemi Tekne Yat İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Gemi, tekne, yat ilaçlama konusunda, bu tarz deniz ulaşımı araçlarında, ev, restoran, ofis gibi diğer ilaçlama alanlarına göre farklı haşere türleri bulunmaktadır. Gemi, tekne, yat gibi deniz ulaşımı araçlarında haşerelerin ilaçlanması, gerek gemi içindeki hijyenin ve huzurun sağlanması için gerek bu araçlar vasıtasıyla ulaşılan ülke, ada, şehir gibi yerlere haşerelerin ulaşmasına da sağlamamak için oldukça önem arz etmektedir.

Gemi, tekne, yat ilaçlama konusunda, bu tarz deniz ulaşımı araçlarında, ev, restoran, ofis gibi diğer ilaçlama alanlarına göre farklı haşere türleri bulunmaktadır. Gemi, tekne, yat gibi deniz ulaşımı araçlarında haşerelerin ilaçlanması, gerek gemi içindeki hijyenin ve huzurun sağlanması için gerek bu araçlar vasıtasıyla ulaşılan ülke, ada, şehir gibi yerlere haşerelerin ulaşmasına da sağlamamak için oldukça önem arz etmektedir.

Gemi tarzı deniz araçlarında haşere görülmesi oldukça yüksektir bu yüzden sürekli düzenli periyotlar halinde ilaçlama yapılması gerekmektedir. Gemi, tekne, yat ilaçlama hizmeti sunan firmaların uzman ve işinde profesyonel kadrosu ile hem bu ulaşım araçlarının çeşitli bölümlerine özel hem de bulunan haşere türüne özel bir ilaçlama uygulaması şarttır. Özellikle fazla yolcu kapasitesine sahip ve kalabalık yolculuklara sahip olan deniz ulaşımı araçlarının bu tarz bir seferden önce ilaçlanması gerekir. Hem müşterilerin rahatı, hem de bu ulaşım işletmesinin itibarı için oldukça önemli olan gemi, tekne, yat ilaçlama, firmaların kaliteli ve etkili bir ilaçlama hizmeti yapması durumunda oldukça faydalı olabilmektedir. Ancak bunun için Gemi, tekne, yat ilaçlama oldukça detaylı ve doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Gemi Tekne Yat İlaçlama Şirketleri

Gemi, tekne, yat ilaçlama şirketleri, deniz ulaşım araçları ile yolculuk yapan kişilerin keyifli ve rahat bir yolculuk yapabilmesi ve haşerelere maruz kalmamaları için bu haşereleri ortadan kaldırma hizmeti vermektedirler. Kimse keyifli bir yolculuk yapmak isterken gemisinde fare, böcek, haşere gibi şeylerin gezmesini ve bulunmasını istemeyeceği için bu hizmeti sağlayan işletmelerin ilaçlama konusunda oldukça titiz ve hassas davranması, düzenli aralıklarla yat ilaçlama şirketleri ile aracını ilaçlatması gerekmektedir. Yine bu konuda ilaçlama şirketlerinin de etkili ve doğru bir ilaçlama uygulaması da çok büyük önem arz etmektedir. Kaliteli ekipmanlar ve işinde uzman, güvenilir ekipler ile , yat ilaçlama şirketleri tüm bu sorunları ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Gemi Dezenfeksiyon ve İlaçlama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gemi dezenfeksiyon ve ilaçlama işleminde dikkat edilmesi gerekenler hakkında özellikle şu durumların önemli olduğunu söyleyebiliriz;

  • araçlarda haşerelerin bulunma ihtimali yüksektir ve bu çeşitli haşerelerin yok edilmesi için düzenli aralıklarla ilaçlama yapılması gerekmektedir. Fumigasyon adı verilen yöntem ile kapalı alanlardaki haşereleri ve ithal ürünlerde yer alan değişik organizmalar gibi durumlar temizlenerek ortadan kaldırılmaktadır.
  • Bu tarz deniz ulaşım araçları için kullanılabilen tüm farklı dezenfeksiyon yöntemlerinin doğru ve etkili şekilde, kaliteli ekipmanlarla ve uzman kişiler tarafından yapılması önem arz etmektedir.
  • İthalat ve ihracat gemisi, yolcu gemisi gibi daha bir çok deniz ulaşımı araçlarında bu ilaçlama yöntemlerinin etkili olabilmesi için düzenli bir periyot halinde yapılması ve aksatılmaması, ilaçlama işlemlerinin verimi açısından oldukça önemlidir.

Gemi Dezenfeksiyon İşleminin Aşamaları

Gemi dezenfeksiyon işleminin aşamaları konusunda bu işlemlerin doğru şekilde ve eksiksiz bir şekilde yapılması hizmetinden sonuç alınabilmesi için çok önemlidir. Uygulanması gereken gemi dezenfeksiyon işleminin aşamaları şöyledir;

  • Dezenfeksiyon işlemi öncesinde ilaçlama firmasının uzman ekip kadrosu ilaçlamanın yapılacağı alanı özenle incelemeli ve buna göre uygun bir planlama yapmalıdır.
  • Alandaki sert yüzeyler su ve deterjan ile güzelce silinmelidir.
  • Ardından etkili bir dezenfektan ile asıl temizleme işlemine geçilir.
  • Teknolojik cihazlar ve kaliteli malzemeler ile deniz ulaşımı araçlarının her köşesi özenle temizlenir ve deniz ulaşımı araçlarının türlerine göre farklı temizleme işlemleri de uygulanabilir. Özellikle ihracat ve ithalat gemileri için çok daha ayrıntılı bir temizleme planı uygulanmaktadır.
Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp