İlaçlama Sayfa 25

Uyuz Böceği

Uyuz Böceği İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Uyuz böceği insanların cildinde yaşayabilen ve cilde girerek yumurta bırakan küçük mikroskobik böceklerdir. İnsan vücudunda ısırarak zarar verdikleri yârlerde kızarıklık ve şiddetli kaşıntıya neden olabilirle. Eğer uyuz olduysanız kaşıntılı bir cilt rahatsızlığı geçiriyorsunuz anlamına gelir ve acil bir şekilde tedavi olmanız ve ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Uyuz hastalığı, bulaşıcı bir durumu vardır bu nedenle acil şekilde cilt hekimine müracaat etmeniz gerekir ve tedavi aşamasında yaşam alanlarınıza ilaçlama yapmanız gereken bir durumdur. Uyuz böceği gözle görülür mü konusunda kesinlikle gözle görülen bir durum değildir fakat mikroskopla seçilebilir.

Pire İlaçlama

Pire İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Her ne kadar kimse evinde, bahçesinde evcil hayvanın da pire olsun istemese de maalesef pireler yaşamımızın bir parçası olmayı başardı. Bu can sıkıcı durum kimi zaman hayvanlardan kimi zaman da toz ve bakımsız temiz olmayan mekânlardan kaynaklanır. Pireler böyle ortamlarda çok çabuk oluşur ve hızlıca yayılmaya başlar. Eğer evinizde evcil hayvan besliyorsanız pirelerle karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Buna sebep; açık alandan ya da başka hayvanlardan kaynaklanabilir. Eğer erken müdahale edilmezse pireler gittikçe çoğalmakla birlikte hızlıca yayılmaya başlayacaklardır. Pire ilaçlama için haşere ilaçlama şirketi ile görüşmeniz gerekir.

Fareler Nasıl Çoğalır?

Fareler Nasıl Çoğalır? - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Fareler nasıl çoğalır? konusunda fareler, memeli hayvan sınıfına dahil olsalar da neredeyse böcekler gibi hızlı şekilde üreyebilirler. Kısa süre içerisinde nüfuslarını birkaç katı arttırdıkları için farelerin üremesi sıklıkla sorulmaktadır. Böcekler gibi yumurtlamayıp memeli hayvanlar sınıfının bir üyesi olması nedeniyle doğuracak olan fareler, bu hızlarıyla aynı orada tehlikelidirler. Farelerin çoğalması durumuna bakıldığı zaman,

Fareler Evlere Nasıl Girer?

Fareler Evlere Nasıl Girer - Alo Böcek İlaçlama

Fareler evlere nasıl girer? için bir farenin eve girme ihtimalinin en yüksek olduğu yer olarak kapı ve pencere aralıkları olmaktadır. Özellikle yerle arasında mesafe bulunan, aynı zamanda az kullanımı bulunan, kapılar fare girişi için uygundur. Çok az sayıda ev sahibi, evlerine giren ve saklanan bir farenin nereden girdiği tespit edilebilir çünkü kemirgenler içeriye giriş sağlayan çatlak ve boşlukları bulmada uzmanlardır.

Bit İlaçlama

Bit İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Bit insanların saçlarına yerleşen ve burada üreyen küçük haşerelerdir. Genellikle gri renkte olan bu hayvanlar kafa derisinden emdikleri kan ile beslenmektedirler. Kafada üreyen bitlerin bıraktıkları yumurtalara sirke adı verilmektedir. İnsanlarda çoğunlukla ense ile kulak arasındaki bir bölgede oluşan bu hayvanlar çoğunlukla bakımsız ve pis saçlarda görülebildiği gibi bazı durumlarda temiz ve bakımlı saçlarda da görülebilmektedir. Saçlara yerleşmiş bitler yıkamak ile temizlenmemektedir. Bu bitlerin yok edilmesi için özel ilaçlar kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak bit görülen bir kişinin bulunduğu ortamda bit ilaçlama uygulanmaktadır. Böylece başka kişilere yayılmadan çevredeki bitler yok edilecektir. Bit bit ortalama olarak 10mm boyutundadır ve dikkatli bakıldığında gözle görülebilmektedirler.

Farelerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Farelerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir - Alo Böcek İlaçlama

Fareden bulaşan hastalıklar nelerdir? genel olarak bakıldığında doğaları gereği pis ortamlarda yaşayan fareler, insanlara farklı yollarla hastalık bulaştırabilirler. Farenin zararları olarak kabul edilebilecek bu hastalıklar ölümcül boyuta kadar çıkabilir hem de arazilerdeki hem de evlerdeki bitkilere, diğer gıdaları kemiren ve ısıran fareler bu yollar insanlara hastalığı, pislikleri ve farelerin idrar yoluyla da virüsler insanlar arasında yayılabilir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp