Dantel Böceği İlaçlama

Dantel Böceği İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama şirketi

Dantel Böceği İlaçlama

Dantel Böceği Nedir?

Ağaç ve çalılıklardaki özleri emerek yaşayan bir hayvandır. Küçük, şeffaf, renksiz ve benekli bir hayvandır. Dantel böceği aslında Amerika kıtasına ait bir hayvandır. Türkiye de ise bilinen adları; dantel sineği ya da güvercin bitidir. Dantel böceğinin birçok türü vardır. Her bir tür tek tür bitkiyle beslenir. Bu yüzden peyzaj alanlarına çok fazla çeşit bitki ekmek dantel böceğinin gelmesini önleyecektir. Kumaş gibi yüzeylere yapışırlar ve oradan ayrılmazlar. Sizin tek tek onları almanız gerekmektedir. Rüzgarla birlikte yeşillik alanlardan gelirler.

Dantel böceği ağaç ve bitkilerdeki özleri emerek beslendikleri için insanı ısırma gibi bir durumu yoktur. Eğer ısırma durumu olsa da bu çok küçük olur ve bir zararı olmaz. Ancak cildiniz hassas ya da alerjik bir durumunuz varsa teninizde kızarıklık gibi belirtiler olabilmektedir. Çok hızlı yayılma özellikleri vardır. Ev ilaçlama dışarda siz yürürken bile üstünüze yapışabilirler ve sizde bu böcekleri evlerinize getirebilirsiniz. Bulundukları yere yapıştıkları için kurtulmanız hemen kolay olmayacaktır. Tek tek onları temizlemeniz gerekecektir. En etkili çözüm her zaman ilaçlama şirketiyle çalışmaktır.

Dantel Böceği Neden Olur?

Dantel böceğinin oluşma sebebi kurak ve sıcak geçen yazlarda Amerika kıtasından Türkiye’ye göç ederler.

Dantel Böceği Zararlı Mı?

Dantel böceğinin taşıdığı bir mikrop yoktur. Isırma gibi özellikleri de olmadığı için insana ciddi bir zararı yoktur. Yapışkan olma özelliğinden dolayı sizleri sadece rahatsız eder ve eğer cildinize yapışırsa kızarıklık ya da kaşıntı hissi olur. Bunlar dışında ekstra zararlı bir özelliği yoktur.

Dantel Böceği ile Mücadele Nasıl Olur?

Dantel böceği sıcak, kuru ve güneşli yerlerde yaşamayı severler. Bu yüzden eğer bahçenizden uzaklaştırmak istiyorsanız toprağı nemli tutmak böcekleri engelleyecektir. Dantel böceğini avlayan böcekleri öldürmeye çalışırsanız bu sefer dantel böceğinin çoğalmasına sebep olacaksınız. Korsan böceği, yırtıcı akarlar, sinir kanatlılar ve suikastçı böcekler dantel böceğini avlarlar. O yüzden bu böcek türlerini ilaçlayarak öldürmeye çalışmayın. Ekstra kendi başınıza ilaçlama yaparsanız bitkilerinize de zarar vermiş olursunuz. Bu sebepten dolayı ya profesyonel bir ilaçlama şirketi ekibiyle çalışın ya da bu böcekle avlanan böcekleri öldürmeyin.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp