Bebek Böcek İlaçlama

Bebek Böcek İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Bebek böcek ilaçlama hem evler hem de iş yerleri için büyük bir önem taşır. İnsanlar her ne kadar dikkatli olsa da bir binayı/evi/ofisi böcek basabilir. Zira düşünülenin aksine bu yalnızca kirlilik ya da hijyen ile alakalı değildir.

Bebek böcek ilaçlama hem evler hem de iş yerleri için büyük bir önem taşır. İnsanlar her ne kadar dikkatli olsa da bir binayı/evi/ofisi böcek basabilir. Zira düşünülenin aksine bu yalnızca kirlilik ya da hijyen ile alakalı değildir.

Zira komşunuzda yaşanan bir sorun, onun hijyen kurallarına dikkat etmemesi oraya yaşanan böceklerin size geçmesine neden olabilir. Dairenin ya da apartmanın önüne konuşan çöpler, hatta sokakta çöplerin binaya yakın olması bile bununla sonuçlanabilir.

Bir yeri hangi sebeple böcek basarsa bassın hayat kalitesini düşürür. Zira kısa sürede bakteri ve virüs gibi zararlı mikroorganizmaların çoğalmasına, her yere yayılmasına sebep olur. Böylece çeşitli sağlık sorunlarını da arttırır.

Bagcilar-Fare-Ilaclama-Firmasi

Üstelik hızlı bir şekilde üredikleri için kısa sürede büyük koloniler kurarak adeta istila edebilir. Bu nedenle normal şekilde öldürmek, böcek problemlerine asla kesin çözümler sunmaz. Sıvı ilaçlama gibi yöntemler daha iyi çözümler almanıza yardımcı olur.

İstanbul’da birçok ilçede profesyonel çözümler sunan firmamız eğitimli ekipleri ve gerekli sertifikaları ile kesin çözümlere kavuşmanızda size yardımcı olmaktadır. Eğer bu tarz problemleriniz bulunuyorsa, bizimle iletişime geçerek adresinize ekiplerinizin gelmesini talep edebilirsiniz.

Bebek Haşere İlaçlama Neden Önemli?

İnsanlar genellikle evinde birkaç böcek gördüğünde bunun hakkında endişelenmez. Ancak hızlı çözümlerin alınmaması, 1-2 tane ile sınırlı olsa bile birkaç günde koloni kurmaları ile sonuçlanabilir. Böylece iş yerinin ya da evin her yerinde görünebilir.

Bu durum iş yerleri için büyük problemlere yol açar. Zira pastane, restoran, otel ya da fırın gibi bir ortamda böcek olması güvenilirliğin kaybedilmesine yol açar. Müşteriler arasında bu yayılacağı için ticaret olumsuz etkilenir.

Bununla sınırlı olmadan ihbar edilmesi halinde doğruluğu yetkililer tarafından onaylanırsa bir takım cezai işlemler de uygulanabilir. Dolayısıyla sıvı ilaçlama gibi işlemler oldukça önemlidir.

Evler için de böcekler büyük problemler oluşturur. En başında böcekten korkan bir insan için kendi evi bile huzur vermeyecek, rahatsız hissetmesine neden olacaktır. Özellikle gece olduğunda uyurken bile rahat, konforlu hissedilmeyebilir.

Bunun dışında böcek korkusu olmasa bile evde yaşam kalitesini düşürecektir. Mutfağa da girecekleri için hijyen sorunları oluşturacak, insanların aklında temizliğe dair her zaman bir soru işareti kalacaktır.

Dolayısıyla jel ilaçlama gibi hizmetler her zaman büyük önem taşır. Ancak bunun doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Buna dair hizmet veren firmaların gerekli sertifikalara sahip olması, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmiş olması gerekir.

Böylece hem güvenilir hizmetler alınabilir hem de böcek problemine son getirilebilir. Böcek problemi yaşıyorsanız konu hakkında bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi verebilir, adresinize ekiplerin gelmesini talep edebilirsiniz.

Bebek Haşere İlaçlama Esnasında Kullanılan Yöntemler

Böcek familyası oldukça geniştir. Bir evde ya da iş yerinde görülebilecek türler oldukça fazladır. Bu nedenle ilaçlama işlemlerinde kullanılan yöntemler de birden fazladır. Bunların hangisinin kullanıldığı ortama, böceklerin türüne göre farklılaşmaktadır.

Bazı böcekler katı yemlere daha zayıfken bazıları sıvı ilaçlama metotlarından etkilenmektedir. Jeller de bazı türlere karşı daha verimli olabilmektedir. Dolayısıyla hangi ilaçlamanın kullanılacağı ekiplerin bir inceleme yapması ardından belirlenmektedir.

Lakin kullanılan yöntemler temel olarak üçe ayrılır. Bunların birincisi sıvıdır. Anlaşılabileceği üzere su ile ilaçların karışmasından elde edilmektedir. Kendi içerisinde kokusuz ve kokulu olmak üzere ikiye ayrılır. Kokulu olanlar, kokusuzlara göre daha etkilidir.

Burada daha güçlü ve etkili ilaçlar su ile karıştırılır. Ardından püskürtme suretiyle ortama uygulanır. Bunların öncesinde alınması gereken önlemler, firma tarafından sağlanmaktadır. Tercih edilebilecek ikinci metot ise jel ilaçlama olmaktadır. Burada macun tarzı bir madde böceklerin sık sık geçtiği, yuva yaptığı, girip çıktığı yerlere uygulanır.

Böylece kısa sürede yok edilmeleri hedeflenir. Özellikle hamam böcekleri için kullanılan bir metottur. Üçüncü ve sonuncu teknik ise katı maddeler olan yemlerdir. Bunlar da hamam böceklerine tercih edilmektedir.

Burada kullanılan yemler onları çeken ve böcekler için lezzetli olan bir maddedir. Bunu tüketen hamam böceği anında ölmemektedir. Dolayısıyla yuvasına gidebilir. Burada öldükten sonra diğer hamam böcekleri tarafından yenileceği için zehir böylece onlara da geçer.

Böylece böcek sorunun yuvalarında, verimli şekilde çözülmesi sağlanır. Sadece yemin böceklerin geçtiği bir yere bırakılması yeterlidir. Bebek böcek ilaçlama olarak bunların hepsi kullanılabilir. Firmamız ihtiyaçlarınıza göre hareket ederek en uygun çözümü size teklif etmektedir.

Bebek Haşere İlaçlama Esnasında Alınan Önlemler

Böcek ilaçlama esnasında dikkatli olunması sadece böceklere kalıcı bir son getirilmesi ile alakalı değildir. Özellikle kokulu ilaçlama, insan sağlığına tehlikeli olabilmektedir. Dolayısıyla şu gibi önlemleri almak şarttır;

  1. El ile temasın gerçekleştirilmemesi gerekir.
  2. İlaçlama sürerken ilaç solunmamalıdır.
  3. Böceklerin tüm kaçış noktaları önceden kapatılmalıdır. Aksi durumda tekrar üremeleri söz konusudur.
  4. Tüm yiyecek ve içecekler kapalı bir yerde güvenle saklanmalıdır.
  5. Alanlar tecrit edilmeli, sadece ilaçlama ekibi bulunmalıdır.
  6. İşlemler özel kıyafetler ve maskeler giyildikten sonra gerçekleşmelidir.
  7. İlaçlama firmasının verdiği güvenlik direktiflerine uyum gösterilmelidir.

Bunların dışında Bebek böcek ilaçlama hizmeti veren firma da Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. Tüm bunlar, problemsiz bir hizmet almanıza yardım eder.

Ayrıca ilaçlama işlemlerinin doğru yere gerektiği gibi yapılması gerekir. Az sıkılması yine çözüm sunmayabilir. Eğitimli ve profesyonel ekipler bu nedenle şarttır.

Firmamız alanında tecrübeli olup böcek sorunlarınıza kısa sürede kalıcı sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır.

Bebek Haşere İlaçlama Nerelere Yapılır?

Böcek problemleri sadece evler ile kısıtlı değildir. Ofislerde, firmalarda, fırınlarda, restoranlarda ve daha birçok yerde gözlemlenebilir. İlaçlama bunların hepsinde tercih edilebilir.

Sıvı ilaçlama ya da katı, jel çözümlerde bir şart, koşul gerekmez. Sadece böcek sorununuzun olması yeterlidir. Ardından iletişime geçerek bunun hakkında bilgi verirseniz adresinize ekipler gelecek, inceleyerek konu hakkında size bilgi verecektir.

Ardından sadece ilaçlama tarihlerinin konuşulması, kullanılacak yönteme göre önlemlerin alınması gerekir. Firmamız başından sonuna kadar süreci profesyonel şekilde yönetmektedir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp