İlaçlama Sayfa 24

Kara Böcek

Kara Böcek İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Kara böcek birçok evin ve bahçenin sorunları arasındadır. Kara böcekler, küçük yapılı omurgasız, baş ucundaki iki anteni olan alt bacaklı bir böcektir. Dünyanın her yerinde bulunmaktadır ve bu böceklerin boyları ise 1-4 cm arasında değişebilmektedir. Erkeklerin sırt kısmında dış etkenlerden koruyan sert kanatları bulunur ve kanatlarını uçmak için kullanmazlar. Çok hızlı hareket eden böceklerdir ve geceleri daha fazla aktiftirler.

Kırkayak

Kırkayak İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Kırkayak ilaçlama, ev ortamında ve diğer tüm yaşam alanlarına görülen bu böcekler için gereklidir. Kırkayaklar genellikle uzun, çok ayağı olan, rengi açık kahverengiden koyu kahverengiye yakın renklerde bulunurlar. Ev sakinlerinin, ofislerde ve daha birçok yaşam alanda görülebilir ve bu tarz bir durumda ilaçlama firmasından yardım alabilirsiniz.

Kuş Biti

Kuş Biti İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Kuş biti problemi genellikle sıklıkla karşılaşılan ve insanları oldukça rahatsız eden problemler arasındadır. İlaçlama ve etkin temizlik olmadan bu sorunlardan kurtulmak pek de mümkün değildir bu nedenle kuş biti ilaçlama oldukça önemli bir durumdur. Şiddetli bir kaşıntıya sebebiyet veren ve hayvandan hayvana kolaylıkla geçebilen bit çeşitleri genellikle tüy aralarında yaşarlar. Yumurtlayan bitler tüy içerisinde çoğalma gösterirler.

Rutubet Böceği

Rutubet Böceği İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Rutubet böceği birçok yaşam alanının sorunları arasındadır. Gümüşçün veya gümüş böceği adıyla bilinen nem böcekleri, evinizdeki çatlaklarda, parke altlarında, kuytu köşelerde yaşar ve karton, kâğıt ve bez gibi şeylerle beslenirler. Rutubet böcekleri yani gümüşçün böcekleri gri böcek olarak bilinir ve yaşam süreleri yaklaşık olarak üç senedir. Yetişkin rutubet böceklerinin boyları 11-19 mm arasındadır, kanatları bulunmaz.

Sinek İlacı

Sinek İlacı - Alo Böcek İlaçlama

Sinek ilacı ile özellikle yaz aylarında çok fazla karşınıza çıkan haşerelerden bir tanesi de sinekler olabilmektedir. Sinekler özellik ve fiziksel durumlarına göre kendi aralarında ayrılabilir. İlk olarak iki kanatlı veya dört kanatlı olarak karşımıza çıkan sinekler, sivrisinek olarak da çıkabilmektedir. Her sinek farklı özelliklerde olduğu için yaşam tarzları da farklı olabilir ve ortalama olarak yaşam süreleri havanın sıcaklık oranına göre artabilir ve çıkabilir.

Sivrisinek

Sivrisinek İlaçlama - Alo Böcek İlaçlama Şirketi

Sivrisinek türleri, insanlar başta olmak üzere birçok canlının kanını emerek beslenen bir canlıdır. Kan emerek acı veren ve bir kişinin kanını emdikten sonra o kişideki zararlı mikroorganizmaları taşıma özelliği olan, devamlı insan kanı ile beslenen tür olan sivrisinekler tüm açık ve kapalı alanlar için büyük sorunlardan biridir. Havaların ısınması ile beraber kan grubunu sevdiği insanlar için çekilmez bir hal alan bu böcekler özellikle yaz gecelerinde büyük bir sorun haline gelmektedir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp